shoppable-news

Instagram spustil funkci nakupování přímo z příspěvků

Instagram oficiálně spustil již avizovanou funkci “Shoppable tags” neboli nákupní štítky, díky kterým můžete na Instagramu prodávat vaše zboží přímo z jednotlivých příspěvků.

Instagram spuštění komentuje slovy:

„Na základě prvních výsledků testování jsme se rozhodli spustit tyto nákupní funkce tisícům firem, které prodávají oblečení, šperky nebo kosmetické výrobky a to v nadcházejících týdnech. Uživatelé Instagramu v USA si budou brzy prohlížet a smět nakupovat produkty přímo z feedu, ale také z profilů nebo z části explore (vyhledávání).”

Jak budou “nákupní štítky” fungovat?

U příspěvků jednoduše přidáte proklik na konkrétní produkt, který je zobrazený ve fotce. Může to být jeden produkt, nebo více v jedné fotce. U takového příspěvku se zobrazí speciální ikonka nákupní tašky, takže fanoušek bude okamžitě vědět, že lze produkt z fotky koupit. Po rozkliknutí se mu zobrazí další podrobnosti jako cena nebo další fotografie a varianty produktu. Pokud se dotyčný rozhodne, že si chce produkt koupit, jednoduše se proklikne na vaše webové stránky (tedy do e-shopu), kde produkt přidá do nákupního košíku a dál už to všichni známe.

zdroj fotografie: richardcazeau.com

Abyste mohli používat tuto funkci, musíte splnit následující kritéria:

  • Musíte mít firemní Instagramový profil (nutné propojit s Facebookovou firemní stránkou – návod najdete tady)
  • Musíte prodávat oblečení, šperky nebo kosmetiku
  • Musíte mít profil v angličtině
  • Musíte mít e-shop na platformě Shopify nebo BigCommerce
zdroj fotky: techcrunch.com

Sečteno, podtrženo, opět si tady v Čechách a na Slovensku budeme muset počkat :) Během následujících týdnů by měla být funkce dostupná všem v USA. Pokud to přeci jen chcete zkusit aktivovat tady v Čechách, přidejte se na čekací listinu a třeba se na vás usměje štěstí :)

 

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *