stories-po-roce_08_2017

Instagram vydal aktuální statistiky Stories, které slaví první rok fungování

Facebook, který vlastní aplikaci Instagram, přinesl aktuální údaje a čísla, která dokazují, jak jsou uživatelé aktivní ve Stories a jaké funkce nejvíc používají.

Loni v srpnu Instagram spustil funkci Stories, která prolítla světem jako blesk z čistého nebe. Na první pohled se podle médií a uživatelů jednalo o kopírku známe služby Snapchat.

Instagram se ani nepokoušel předstírat, že jde o něco jiného. A Kevin Systrom (CEO Instagramu) k tomu dodal naprosto trefné vyjádření:

„Just like when Facebook invented the [News] Feed, and every social product was like, ‘That’s an innovation, how do we adapt that to our network?’ You’re going to see stories pop up in other networks over time, because it’s one of the best ways to show visual information in chronological order“

 

Společnost Facebook, která vlastní aplikaci Instagram, však nyní přišla s aktuálními čísly, které hovoří o tom, že po roce působení sleduje Stories denně přes 250 milionů lidí.

Stories se proto staly velmi lukrativním interaktivním nástrojem komunikace také pro firmy, které pomocí krátkých “příběhů” sdílí momenty ze zákulisí, lépe tak vykomunikují své produkty a služby a pomocí kreativních nástrojů a krátkých video shotů jsou schopné si tvořit vlastní obsah v krátkém časovém horizontu.

Jen za poslední měsíc vytvořilo až na 50% firem alespoň 1 Stories

Kolik minut denně trávíme na Instagramu?

Zvýšila se i doba trávená na této platformě z dřívějších 21 minut denně na průměrně 32 minut denně. Mohou za to právě Stories, které uživatelům do 25 let věku zkrátka žerou víc času :) Lidé nad 25 let tráví na Instagramu asi o 8 minut denně méně.

Instagram vydal v interní zprávě řadu statistik, ve kterých vidíte například nejpoužívanější hashtagy ve Stories, nejpopulárnější nálepky (“stickerky”), oblíbené lokační nálepky, které lidé přidávají do příběhů nebo třeba neoblíbenější obličejový filtr “štěňátko”, který mimochodem také zkopíroval ze Snapchatu.

Ve Stories za tu dobu přibylo více, než 20 nových prvků, které podporují kreativitu každého, kdo chce tvořit akční obsah a být vidět.

Pokud jste tedy s “příběhy”, které vždy po 24 hodinách zmizí, ještě nezačali, je nejvyšší čas to zařadit do každodenní rutiny :)

Mohlo by vás zajímat: Kompletní návod, jak tvořit Instagram Stories

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *