blog-IG_vypina_boty

Instagram vypíná další 4 aplikace pro nárůst fanoušků

Není to ani měsíc, co Instagram zablokoval (respektive vypnul) jednu z největších a nejpopulárnějších služeb na bázi botů Instagress a nyní pokračuje ve vypínání dalších 4 podobných služeb.

Co je to Instagram BOT?
Bot neboli robot je robotický soubor navržený tak, aby za vás na Instagramu prováděl různé akce. Například rozdávání lajků na fotky, rozesílání automatických komentářů nebo přidávání si a odebírání nových lidí do/ze sledovaných.

Instagram jde tvrdě do boje s takovým typem služeb, které obchází pravidla sociální sítě

Protože jde Instagramu už od začátku o to, aby na něm lidé tvořili autentický obsah a skutečně mezi sebou komunikovali (ne s pomocí robotů), následující kroky jsou naprosto oprávněné.

Instagress byl jednou z aplikací hojně používanou nejen bloggery a Influencery, díky které jste mohli uměle navyšovat především svůj engagement. Jinými slovy jste si díky této aplikaci zjednodušovali práci a místo poctivého sbírání fanoušků v delším časovém horizontu (tak, jak je to zvykem), jste byli schopni nasbírat třeba 100.000 fanoušků během několika málo týdnů.

Zablokování Instagressu je pouhý začátek. Instagram sundal další známou aplikaci Mass Planner, která navíc pracovala s Facebookem, Twitterem, Pinterestem a Google + a v blokování takových aplikací nekončí.


V vypnutí došlo minulý týden také u aplikací PeerBoost, InstaPlus a FanHarvest.

Proč Instagram vypíná tyto aplikace?

Protože chce na síti podporovat skutečné interakce mezi reálnými lidmi. S nárůstem uživatelů chce také Instagram více vydělávat na prodeji reklamy a dle mého názoru nás přinutí začít používat placené reklamy.

Já osobně jsem proti všem možným aplikacím a automatizacím, které vám slibují „navýšení fanoušků“ nebo „nárůst lajků“ na fotkách a podobné dobře znějící věci.

Instagram je sociální síť pro budování komunity, pro budování povědomí o vás  a vaši značce. Pokud se rozhodnete „nakoupit“ si zájem lidí, co to asi vypovídá o vaší značce? Chcete se tak opravdu prezentovat? Chcete sbírat mrtvé duše, prázdná čísla, která vám nikdy nevydělají ani korunu? Přemýšlejte.

Kdy začít s Instagramem pro firmu nebo podnikatele?

Co nejdříve! Stále máte šanci pomocí kreativního obsahu a dobré komunikační strategii oslovit poměrně širokou základnu fanoušků. Pokud jste tedy s Instagramem ještě nezačali nebo jej teprve objevujete, přidejte na tempu! Začněte být aktivní na denní bázi, vymýšlejte originální obsah a komunikujte s fanoušky!

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *