propojeni-facebook

Jednoduchý návod, jak propojit vaši facebookovou stránku s Instagramem

Abyste si mohli svůj instagramový účet propojit se svoji stránkou na Facebooku, musíte být správcem této stránky na Facebooku. Pak už je to velice jednoduché. 

1// Otevřete si svůj Instagramový profil na mobilu, jděte na profil a v horní části klikněte na tři puntíky (nebo ozubené kolečko u iOS), dostanete se do nastavení.  Vyberte možnost „Propojené účty“.

Váš instagramový účet je ve výchozím nastavení propojený s vašim osobním profilem na Facebooku (pokud jste jej zatím nepropojovali, nevadí. V dalším kroku vysvětlím, jak na to).

2// Vyberte, kterou síť chcete propojit (my zvolíme Facebook).

3// S největší pravděpodobností ještě nebude mít propojený Facebook s Instagramem, proto se nelekněte tohoto autorizačního okna přímo od Facebooku. Potvrďte jej OK.

4// Facebook vám automaticky propojí váš osobní profil s Instagramem, tak jak to vidíte na obrázku níže. Vy ale potřebujete propojení s firemní stránkou, proto to musíte udělat ručně.

5// Uvidíte variantu Sdílet na: Timeline (výchozí), klikněte na toto políčko a rozbalí se vám roletka se všemi vašimi facebookovými stránkami, ke kterým máte oprávnění pro jejich správu.

6// Klikněte na facebookovou stránku, kterou chcete s tímto instagramovým účtem propojit, a vraťte se šipkou vlevo nahoře zpátky

7// V tuhle chvíli se z původního nastavení Timeline (výchozí) sdílení přepnulo na vaši facebookovou stránku – tedy HOTOVO 👊

Stejně tak můžete zrušit propojení vaší facebookové stránky s Instagramem

Šipkami nahoře vlevo se proklikejte zpátky do Instagramu, nastavení je hotové. Pokud byste naopak chtěli zrušit propojení vašeho Instagramu na firemní Facebook, postupujte podobně a v této poslední části klikněte na „Zrušit propojení“.

V tuto chvíli můžete při kterémkoliv novém příspěvku sdílet fotku zároveň na vaši firemní facebookovou stránku. Stačí si při psaní popisku ve spodní části zakliknout možnost – sdílet na stránku. U mě už přímo vidíte název „Businessgram by Katka Pavlíčková“ což je název mé stránky.

Tip: MACHR NA INSTAGRAM – nadupaný online kurz o 19 lekcích, který vás naučí spravovat firemní Instagram na profesionální úrovni.

 

 

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *