nahratfoto_bezaplikace

Nahrávejte fotky na Instagram bez mobilní aplikace

Vypadá to, že Instagram chce být dostupnou aplikací úplně pro všechny. Přesto, že jde ryze o mobilní aplikaci, Instagram jí chce rozšířit i uživatelům, kteří si aplikaci z jakéhokoliv důvodu nemohou stáhnout. Jedná se zejména o země mimo USA, kde lidé nemají tak vyspělé chytré telefony, které zvládnou paměťově náročnou aplikaci nebo v těchto zemích není tak dobré internetové připojení, které by zvládlo spustit aplikaci se 100% funkčností.

Instagram chce tímto krokem navýšit uživatelskou základnu na 1 miliardu uživatelů a moc dobře ví, že země s pomalejším rozvojem mobilních sítí v tomto potřebují pomoct. Je to skvělá obchodní strategie pro rok 2017, kdy chce Instagram dosáhnout výše zmiňovanou miliardu uživatelů.

Sama moc dobře vím, když nahráváte fotografie ve vysokém rozlišení, a zazlobí internetové připojení, může to fotku po nahrání docela poškodit a ve výsledku vypadá nekvalitně. O videích snad radši ani nemluvím. Naštěstí v České Republice máme výhodu ve velice kvalitním internetovém připojení.

Aktuálně vám tato vychytávka sice umožní nahrát fotografii, ale tím taky končíte. Nebudete moct přidat video, upravit fotku pomocí filtrů a chybí také Stories nebo Direct Message.

Jak nahrát na Instagram fotku z mobilního webu

Krok č.1: Navštivte ve svém mobilním prohlížeči (na mobilu nebo tabletu) www.instagram.com (funguje jak v Safari pro iOS nebo na Chrome Mobile). Instagram vám rovnou nabídne možnost stáhnout si aplikaci Instagram nebo “Otevřít v aplikaci Instagram” (to se vám nabídne, pokud aplikaci máte staženou v mobilu). Obojí můžete ignorovat nebo zavřít křížkem. Přihlaste se do svého účtu, jak jste zvyklí.

Krok č. 2: Ve spodní části klikněte na ikonku fotoaparátu (uprostřed). Prohlížeč vás vyzve k akci: buď vyfoťte fotku nebo vyberte již hotovou ze svého telefonu (knihovna médií). Můžete využít taky uložené fotky, které máte na iCloudu, Dropboxu apod.

Krok č. 3: Vyberte fotku, kterou chcete sdílet na Instagramu. V dalším kroku můžete fotku ještě oříznout na čtverec nebo originální poměr stran, jaké má fotka v mobilu. Tato verze mobilního Instagramu vám však neumožní filtrovat fotku. Pokračujte tlačítkem “Další”, kde se dostanete do finální části těsně před sdílením.

Krok č. 4: V této části můžete přidat popisek k vaší fotce. Nahrávání z mobilní verze Instagramu je opravdu omezené. Nemůžete přidat geolokaci, ani nikoho označit ve fotce. Ani zde neuvidíte našeptávač hashtagů, takže musíte všechno vytvořit znovu a ručně, což je poměrně dost nepraktické a zdlouhavé. Poté stiskněte tlačítko SDÍLET a vaše fotka se nahraje na Instagram.

Proč byste měli používat mobilní verzi Instagramu místo aplikace?

Pokud máte telefon s iOS systémem nebo Android systémem, asi vám to přijde zbytečné. Ale někteří lidé, kteří nemají tak “luxusní” telefony (uživatelé BlackBerry nebo Windows Telefonů) to možná ocení. I tak si myslím, že aktuální podoba této vychytávky je opravdu pro uživatele, kteří žijí na konci světa s příšerným internetovým připojením.

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *