like-vypnuti-cover

Nově si můžete vypnout komentáře u fotek nebo je olajkovat

Instagram přinesl na Mikuláše hned 3 novinky, které rozhodně vyzkoušejte. Já už jsem si je vyzkoušela a proto vám přináším první zkušenosti a postřehy. Jdeme na to! 

Lajkování komentářů

Trošku mi to připadá, že nám Instagram začíná „fejsbůkovatět“, protože tuhle tam už máme. Dneska můžete kterýkoliv komentář olajkovat. Každý komentář má napravo srdíčko, na které kliknete a dáte tak najevo vaše sympatie k danému komentáři. Navíc se vám zobrazí nabídka „To se mi líbí“ a počet lajků u konkrétního komentáře, přes kterou se na svých i cizích profilech můžete prokliknout na dané profily, které to lajkovaly.

 

Jakmile vám někdo olajkuje některý z vašich komentářů, v notifikacích na Instagramu vám o tom vyskočí upozornění.  Pokud by vás obtěžovaly notifikace o lajkování vašich komentářů, můžete si je vypnout. Stačí jít do nastavení > Nastavení nabízených upozornění >To se mi líbí u komentářů > a zvolíte možnost Vypnuto.

Rychlá odpověď na komentář

S aktualizací přibyla taky další vychytávka v komunikaci na Instagramu. Tlačítko „Odpovědět“ u každého komentáře. Dřív jste museli vypisovat přezdívku nebo využít rolovátko vedle komentáře, abyste napsali uživatelské jméno, kterému odpovídáte. Teď stačí kliknout na „odpovědět“ a přezdívka se vám automaticky vyplní sama a můžete vesele odpovídat.

Vypnutí komentářů pro jednotlivé fotky

Někdy se stane, že nechcete, aby vám lidé komentovali vaše fotky. Nyní můžete u každé fotky vypnout komentáře. Využijete to ve chvíli, kdy vám fotku třeba někdo ošklivě spamuje nebo zkrátka nechcete, aby se lidé vyjadřovali. Já bych tuto funkci sice moc nedoporučovala vypínat, ale je dobré vědět, že to již existuje.

Komentáře vypnete tak, že u fotky kliknete nahoře napravo na 3 puntíky (nastavení pro fotku) a vyskočí vám lišta s menu. Stačí jen zvolit vypnout komentáře a je to. Pokud už u fotky existují nějaké komentáře, nesmažou se, pouze se skryjí. Navíc zmizí ikonka „bubliny“, tzn. že nikdo nebude mít možnost fotku komentovat, ani vy ne. (viz rozdíl níže: mezi 1. a  3.fotkou). Pokud zase komentáře u fotky zapnete, komentáře se vrátí zpátky.

Nezapomeňte si proto aktualizovat verzi Instagramu ve vašem AppStore nebo Google Play, abyste o tyto novinky nepřišli.

Jak využít tyto novinky pro vaše podnikání?

Zaprvé to vidím jako velké ulehčení při psaní komentářů a odpovídání vašim fanouškům. Nemusíte se trápit s vypisováním uživatelského jména. Můžete jednodušeji reagovat, přidávat smajlíky a poděkování za komentáře a zvyšovat tak interakce na vlastních příspěvcích. 

Lajkování komentářů u lidí, kteří vás sledují navíc zvyšují možnost zapojení do dalších konverzací a rovněž zvyšování engagementu vašich fotek. 

Přidejte se do naší Facebookové skupiny Marketing na Instagramu a čerpejte informace k Instagramu každý den.

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *

    • Danu
    • 8.12.2016
    Odpovědět

    Díky moc za článek. Jdu to vyzkoušet :)