komentare-zpravy-nahledova

Spravujte komentáře a zprávy z Instagramu i Facebooku nově na jednom místě

Instagram a Facebook se neustále snaží vylepšovat aplikace pro správu obsahu na obou sítích a nyní začal hromadně spouštět funkci v mobilní aplikaci Pages, která vám umožní spravovat Facebookové zprávy a komentáře na vašich firemních stránkách a také komentáře na vašich firemních Instagramových účtech pohodlně a organizovaně z jednoho místa.

Novinku představil Facebook už někdy v listopadu 2016 a nyní ji začíná zpřístupňovat všem. Přináším vám první printscreeny z aplikace a popíšu vám, jak jednoduše můžete obsluhovat komunikaci na vašich firemních účtech. Já to jedině vítám, protože můžu pohodlně z jedné aplikace třeba na cestách reagovat na veškeré komentáře, které si navíc můžu označovat podle toho, jestli je chci vyřídit hned nebo si je nechám na později.

Tuto aktualizaci ocení především markeťáci a social media manažeři, kteří se starají o profily s velkým množstvím interakcí.

Jak to funguje

Pokud ještě aplikaci Pages nemáte, vřele vám doporučuji stáhnout do vašeho chytrého telefonu, protože vám usnadní hromadu času při správě vašich Facebookových stránek, pokud jste na cestách nebo potřebujete rychle z mobilu vyřídit zprávy nebo komentáře na stránkách. Případně rychle zveřejnit fotku nebo video na stránce. Je to dle mého názoru lepší a rychlejší práce s Facebookovými stránkami, než když je spravujete přístupem z klasické Facebookové aplikace, kterou máte většinou všichni v mobilu.

Rychlá práce s firemními Facebook stránkami a Instagramovými profily v mobilu

Po stažení Pages aplikace, která je zdarma pro iOS nebo Android telefony/tablety vás aplikace vyzve k propojení vaši Facebookové stránky. Přihlašujete se standardně přes svůj soukromý účet na Facebooku, kterým jste přiřazeni jako správci jednotlivých stránek. Pokud spravujete více Facebookových stránek, v aplikaci mezi nimi budete jednoduše přepínat jedním kliknutím a práce pro vás bude extrémně pohodlná a rychlá.

Je potřeba, abyste měli k jednotlivým Facebookovým stránkám přiřazené i jednotlivé Instagramové profily. Návod, jak připojit ke svojí Facebookové stránce Instagramový profil jsem vám přidala zde.

Dostupnost funkce ještě není u 100% uživatelů. Buďte trpěliví

Může se stát, že ještě v aplikaci Pages tuto funkci neuvidíte, buďte prosím trpěliví, protože Facebook ji zavádí postupně všem. Ve chvíli aktivace funkce vám budou chodit všechny notifikace do jedné aplikace, takže můžete jednoduše přepínat mezi různými platformami a spravovat komentáře i zprávy.

Jednotlivé sítě a funkce jsou oddělené barevně, abyste se v nich jednoduše orientovali

Okamžitě víte, jestli aktuálně reagujete na komentáře na vaší Facebookové stránce nebo na Instagramu.

Práce v Pages probíhá jako nadále, ale máte lepší přehled nad interakcemi s fanoušky a vše pohodlně spravujete z jednoho místa – bavíme se tedy o komentářích a zprávách u Facebook stránek a pouze o komentářích k vašim Instagramovým fotkám. Odepisovat na DM (direct message) neboli přímé zprávy na Instagramu z této aplikace bohužel nelze.

Rozřazování zpráv, štítkování, připomínky nebo filtrování zpráv

Oceňuji pokročilou práci se zprávami a komentáři, kdy si je můžete různě rozeštítkovat, uložit na později s tím, že si nastavíte, kdy vám to má aplikace připomenout. Myslím, že to oceníte ve chvíli, kdy nechcete přijít o všechny komentáře, ale aktuálně jste zavaleni prací. Nebo naopak vy, kteří máte hromadu lajků a komentářů a už se v tom ztrácíte. Díky Pages už o nic nepřijdete a můžete se ke všemu průběžně vracet.

Skvělá orientace v komentářích na Instagramu

Ti z vás, kteří již mají mnoho fanoušků a denně dostávají stovky interakcí jako já, mi dají za pravdu, že vyznat se v komentářích třeba po týdnu už není možné. Pages vám všechny nevyřízené a nepřečtené komentáře krásně uschová na později s možností nastavit si připomínky na jednotlivé důležité komentáře a vy se k nim dostanete, až budete mít čas.

Rychlé odpovědi na Instagramové komentáře

Rovněž mi dáte mi za pravdu, že při pravidelném sdílení obsahu už člověk nemá šanci se vyznat v tom, komu už odpověděl a komu ne. Zvlášť při Instagramových algoritmech, kdy se každý komentář počítá, je nezbytně nutné udržovat vaši komunikaci s fanoušky aktivní a nepolevovat.

K čemu vám to bude?

Z mého pohledu bude nové pojetí Pages zefektivňovat práci správců sociálních sítí a těch, kdo mají Facebook a Instagram dohromady.

Zdůraznila bych aspekty týkající se zákaznické podpory, zpětné vazby a vůbec komunikace mezi vámi a vašimi fanoušky nebo zákazníky. Nyní budete schopni reagovat pružně bez nutnosti složitého vyhledávání zpráv a komentářů a vyhnete se nepříjemným situacím, kdy někomu neodepíšete a díky tomu si u druhé strany uděláte špatné oko. Ano, takhle to dneska na sociálních sítích funguje. Lidé chtějí odpovědi na otázky a pokud jim je nedáte, ztrácíte u nich body k dobru.

Ocení to především stránky s vysokými počty zpráv a komentářů a umožní vám to rychlé přepínání mezi aplikacemi a účty. Minimalizujete tak riziko, že na někoho jednoduše zapomenete. Navíc pokud s vámi někteří fanoušci nebo zákazníci komunikují pravidelně, získáte lepší přehled o minulých interakcích a můžete lépe přizpůsobit další komunikační strategii.

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *