2017-blog-firemniprofil-header

VIDEONÁVOD: Jak získat firemní profil na Instagramu a co jsou Insights

Instagram už před několika měsíci spustil možnost firemních profilů, které nabízí kromě tlačítek „KONTAKTOVAT“ také analytické nástroje „Insights“. Jak získat firemní profil a co všechno najdete v Insights? Krátký video návod vás provede krok za krokem aktivací a vyplněním firemního profilu.

K aktivaci potřebujete mít firemní stránku na Facebooku

Přesně tak. Abyste si mohli přepnout soukromý účet na firemní účet, je potřeba mít již založenou stránku vaší firmy na Facebooku. Pokud spravujete stávající firemní stránku, stačí vám mít práva pro správu stránky – tzn. váš soukromý profil je přiřazen ke stránce.

Jděte v Instagramu do nastavení vašeho profilu a v části účet klikněte na možnost >> Přepnout na firemní profil.

Objeví se vám uvítací stránka, kde si můžete přečíst, co konkrétního vám nový firemní profil nabídne. Klikněte na volbu POKRAČOVAT.

Nejdříve autorizujte váš soukromý Facebook profil s Instagramem

Nejdříve budete muset autorizovat váš soukromý Facebook účet, takže se přihlašte jménem a heslem, jak jste zvyklí na Facebooku. Pokud už máte Facebook na Instagramu propojený, může se stát, že po vás Instagram údaje nebude chtít znovu. Potvrďte kliknutím na „Pokračovat jako.(vaše jméno soukromého profilu na Facebooku)„.

Přiřaďte správnou firemní facebookovou stránku k vašemu novému firemnímu Instagramu

Tady je důležité být pozorný a vybrat správnou facebookovou stránku, která náleží Instagramovému účtu.

Vyplňte kontaktní údaje a usnadněte fanouškům možnost vás kontaktovat nebo najít na mapě

Zadejte e-mail, který bude veřejný a na který vám fanoušci mohou posílat např. dotazy. Přidejte telefonní číslo, na které se vám fanoušci dovolají (můžete si vybrat, jestli po kliknutí mohou telefonovat nebo vám poslat SMS) a nezapomeňte přidat adresu vaši pobočky nebo kanceláře, aby vás fanoušci mohli rychle najít na online mapě ve svém telefonu.

Tyto kontaktní údaje můžete kdykoliv změnit podle potřeby. Pokud nemáte adresu, nevadí. Zadejte minimálně 1 kontaktní údaj, jinak vám Instagram nepovolí pokračovat.

Tradá, a je to hotové! A co Insights, jak fungují?

To se dozvíte v mém videu, kde popisuji funkce statistik (Insights) a jak s nimi pracovat. Ve videu najdete také návod, jak si propojit osobní účet s firemním Instagramem. 

Přidejte svůj komentář

Nemějte obavy, vaši e-mailovou adresu nezveřejním.  Povinné položky jsou označeny *