0 items

Žádné produkty v košíku.

Zabezpečte si Instagramový účet dvoufázovým ověřením

  • 12.3.2017
Krádeže Instagramových účtů/profilů jsou bohužel poměrně častým jevem a nikdy nevíte, kdy se v takové situaci můžete octnout vy. Proto je dobré se zabezpečit, jak jen to jde. Instagram vám nabízí možnost dvoufázového ověření, jehož nastavení je jednoduché a my vám v několika krocích ukážeme, jak si jej nastavit.

Už před časem jsme psali ve článku několik tipů, jak si zabezpečit profil na Instagramu. V té době ještě dvoufázové ověřování nebylo dostupné všem uživatelům v ČR, ale vypadá to, že je již služba aktivní. Pokud byste ve svém nastavení tuto položku nenašli, zkuste si aktualizovat vaši verzi Instagramu a zkontrolovat to znovu. Pokud i přesto možnost stále neuvidíte, nezoufejte. Ono to k vám „doteče“ .)

V čem spočívá dvoufázové ověření?

Je to jednoduché. Ke svému Instagramovému účtu přiřadíte vaše telefonní číslo a ve chvíli, kdy se někdo bude snažit prolomit vaše heslo a bude se chtít přihlásit na váš účet z  jiného zařízení, bez potvrzovací SMS, která vám dorazí na mobil, se mu to nepodaří.

1.Aktivujte si funkci Dvoufázové ověření

Jděte ve vašem profilu do nastavení (přes ozubené kolečko) a v části ÚČET vyberte možnost Dvoufázové ověření.

V další části aktivujte možnost „Vyžadovat bezpečnostní kód“. Díky tomu se nikdo cizí bez zadání speciálního kódu (dorazí vám do SMS) již do vašeho Instagramu nepřihlásí. Neznamená to, že byste museli pokaždé, když spustíte Instagram zadávat nový kód. Platí to pouze v případě, kdy se z Instagramu úplně odhlásíte, nebo se budete chtít přihlásit z jiného telefonu.

 

Vyberte možnost „Přidat číslo“ a zadejte zde platné telefonní číslo, které aktivně využíváte. 

V tuhle chvíli vám dorazí na telefon SMS s kódem, který je potřeba zadat. Ideálně aplikaci nezavírejte a jenom stáhněte roletu na telefonu s notifikacemi. V náhledu kód uvidíte, aniž byste museli otvírat SMS a utíkat z Instagramu pryč.

V tento okamžik můžete ještě změnit telefonní číslo, pokud jste si rozmysleli, jakým telefonem si zabezpečíte svůj účet. Stejně tak pokud vám SMS nedorazila (příchod SMS od potvrzení trval asi 10 vteřin) můžete si zažádat o opakované zaslání.

2.Nezapomeňte uschovat bezpečnostní kódy

Instagram vám přímo nabízí možnost pořídit snímek obrazovky. Určitě využijte a kódy si takto uložte do svého telefonu nebo na Google Disk. Díky těmto kódům se budete moct přihlásit na váš Instagram ve chvíli, kdy např. ztratíte telefon nebo nebudete mít možnost se momentálně přihlásit pomocí speciální SMS.

Nechcete přijít o žádný nový článek? Přidejte se do našeho newsletteru!

Další články

Přidejte svůj komentář