Každý nový start podnikání je vzrušující, máte hromadu energie, nápadů a věcí, které musíte realizovat. Mít ten správný “pohon” je pro úspěch nezbytné. Jen byste někdy klidně mohli zvolnit a do své každodenní rutiny přidat pár jednoduchých návyků, které v budoucnu oceníte.


Určete si prioritní úkoly

Jako podnikatel máte na stole hromadu úkolů. Některé budete zpracovávat s radostí a chutí, protože věci, které vás baví, obvykle stavíte na první místo. A ty méně zábavné, avšak důležité, odsouváte na další dny. Tímto způsobem se velice rychle dostanete do stresové vrtule, ze které se velmi špatně vymaníte.

Známe to, prošli jsme si tím. Začněte úkoly odbavovat podle priorit. Odbavte ty méně zábavné, avšak důležité. Postupem času zjistíte, že jste vlastně strašně spokojení, protože ten “opruzový” úkol je hotový a vy můžete v klidu spát nebo o hodinu déle vysedávat na kávičce.

Plánujte si každý den

Nikdo neříká, že byste měli mít svých 24 hodin rozplánovaných do poslední minuty. To ani nejde, nebavilo vás to. Je však důležité, abyste si dopředu stanovili, co v ten den opravdu budete dělat. Postupně bude přibývat více a více úkolů a začnete se v tom postupně ztrácet.

Využijte klasický papírový diář nebo jděte s dobou a pište si úkoly do To-Do listu třeba v Trello nebo ve vašem kalendáři od Google.

Není nic lepšího, než online kalendář, který na vás křičí: “Teď máš udělat tenhle úkol, nezapomeň na něj!”.

Nezapomeňte na pauzy

Někdy máme pocit, že naše energie je nekonečná a můžeme pracovat 12 hodin vkuse. Neblázněte! Tímhle tempem se za pár měsíců odrovnáte a vyčerpáte. I podnikatel musí odpočívat, protože když ne – klesá jeho produktivita. A není nic horšího, než když vás tempo vysadí na 2 dny a vy nemůžete ani vylézt z postele.

Dejte si pauzu, zaběhněte s odpadky, skočte si pro něco dobrého do krámu, uvařte si čaj, opláchněte nádobí..

Buďte trpěliví a mějte reálná očekávání

Když začínáte podnikat, můžete mít pocit, že všechno bude šlapat jako hodinky a bude se vám hned dařit. Jistá míra optimismu tady být samozřejmě musí. Podnikání je však tvrdá dřina a někdy se stane, že úspěch nepřijde hned. Nevěšte hlavu, jděte si za svým cílem.

Nenechte se sejmout několika neúspěchy. Pokud se vám něco nepodaří hned napoprvé, na chvíli se zastavte a přemýšlejte, kde jste mohli udělat chybu, případně se z toho poučte a zkuste to jinak.

Ti nejúspěšnější podnikatelé se poučili ze svých chyb a proto jsou dneska tam, kde jsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *