To se takhle s Ondrou vracíme z dalšího Instagramového školení ve firmě a v autě na dálnici mu pokládám jednoduchou otázku: “Jakými dvěma slovy bys definoval naše školení”? Chvíli přemýšlí a pak pronese: ODPICH Z MÍSTA!


Vysvětlím vám to třeba na tomto školení, ze kterého jsme se vraceli. Jen pro upřesnění, šlo o několik restaurací.

Takže akční gastro-provoz, kde mnohdy není moc času a prostoru na focení pravidelných a nadstandardních fotek (pokud nechcete rychlé mobilovky za chůze z kuchyně k zákazníkovi na stůl). Navíc jsme se potřebovali zaměřit na estetiku pokrmů, protože jde o prémiové restaurace.

A teď si pojďme na příkladu tohoto školení vysvětlit, co ten odpich z místa vlastně může znamenat?

1. Působíme jako FILTR

Odfiltrujeme zbytečné činnosti, abyste se soustředili na to, jak se posunout dopředu. Tomuto mnohdy předchází ještě tzv. “předpříprava” před školením, kterou s vámi dělá Ondra telefonicky. Můžeme se tak na místě zaměřit na slabá místa.

2. Není to tradiční školení

Pojem školení jsme trochu přetransformovali a vykašlali jsme se na nudně podávanou teorii, jak by někdo měl něco dělat, a místo toho všechno nejen ukazujeme v praxi, ale rovnou to společně s vámi aplikujeme. Možná se to v tomto případě neslo spíše ve stylu workshopu.

Klient potřeboval v provozu rychle fotit připravovaná jídla navíc v ne příliš dobrém světle. Sebelepším mobilem například nevykreslí maso, které je pro jejich restauraci typické.

3. Máme odstup

To znamená, že se na vás budeme dívat pohledem vašeho zákazníka. Nastavíme způsob vizuální komunikace, která bude přímočará a pro zákazníka snadno čitelná.

Ukázali jsme si, jak využít veškeré prostory restaurace, v jakou denní dobu fotit kvůli světlu a modrým tónům, které jídlu příliš nelichotí. Zaměřili jsme se také na barevné vykreslení fotografií a jejich postprodukci.

4. IDEA MAKING

Moje nejoblíbenější část. Vytvoříme společně s vámi základy strategie pro vaše sociální sítě, filtrujeme hromadu “nápadů”, vybíráme z nich pouze ty, které dávají smysl, jsou realizovatelné v krátkém časovém horizontu a především na ně jako firma máte kapacitu a prostor.

U gastronomie je důležité zaměřit se také na detail, protože jsou typy jídel, které lépe vyniknou právě z blízka. Klientům ukazujeme, aby se nebáli jít k jídlu “blíže”. To je to, co chce zákazník vidět a to je to, nad čím chce na Instagramu slintat.

5. Působíme tak trochu jako revizní technici

V každé firmě jsou mobily, počítače, foťáky a další technika, do které firmy investovaly těžce vydělané peníze a mnohdy to leží nevyužité nebo špatně nastavené.

Zoptimalizujeme vaše zařízení, abyste s nimi práci odbavili v co nejkratším čase a s minimem námahy.

Pokud technika ve firmě chybí, doporučíme nákup něčeho, s čím budete v začátcích umět a co opravdu pro váš případ využijete (nesponzoruje nás žádný prodejce techniky, takže vám nebudeme tlačit produkty, které jsou vám k ničemu).

Instagramová školení mohou být skvělým odrazovým můstkem pro vaši profesionální správu Instagramu. Navíc lze naučené principy využít i na další sociální sítě. Budete si umět vyrobit obsah, správně jej vykomunikovat a díky tomu držet tempo s uživateli.

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *