Ve středu 15.března 2017 se Katka vydala do Vysokých Tater, konkrétně do Tatranské Lomnice, kde probíhalo soustředění finalistek České Miss pro rok 2017 a vezla si nabušený program týkající se Instagramu.

Katčin workshop pod hlavičkou nově vznikajícího projektu Viral Academy odstartoval už ve středu večer úvodním seznamovacím meetingem, kterého se mimo finalistek zúčastnila například Simona Krainová se svým manželem Karlem Vágnerem, Petr Říbal (Snídaně s Novou, Evropa 2), celé vedení České Miss, Česká Miss World 2016 Natálie Kotková nebo hudebník a skladatel Jan Nedvěd.

foto: Česká Miss

V úvodu Katka shrnula, jak na českém vs. zahraničním trhu vlastně funguje Instagram, co od něj mohou očekávat a co naopak není reálné. Protože většina zúčastněných už Instagram vlastní a jsou na něm poměrně aktivní, bylo to na jednu stranu jednoduché, na druhou stranu Katka vyvrátila některé mýty a špatně nastavené postupy, které byly aplikovány.

Po vydařeném úvodním večeru Misskám Katka zadala rozehřívací úkol na snídani, který prověří, jak silná je jejich fanouškovská základna

Úkol zněl jasně: Zítra ráno vyfoťte svoji snídani, upravte ji podle zvyklostí a nahrajte na Instagram. Zkusili jsme ovšem oproti standardnímu postupu jinou strategii a to: INSIGHTS – neboli zapojení fanoušků do akce, kdy finalistky pod svoji fotografii napsaly výzvu k akci a sledovali jsme zapojení fanoušků. Reakce byly pozitivní a fanoušci se zapojovali do konverzací naprosto přirozeně.

Dále jsme vyzkoušeli použití nového setu klíčových slov (hashtagů) se zacílením na český Instagramový trh, na které Missky nebyly zvyklé a sledovali jsme, jaké interakce budou fotky generovat. Některé dívky pocítily menší příliv “srdíček” na fotkách, protože běžně používají pouze zahraniční klíčová slova, kde se český fanoušek nemá šanci chytit (pro velkou konkurenci se fotografie ve výpisu konkrétního hashtagu udrží jen velmi krátce). Naopak byly dívky překvapené, že se fanoušci zapojovali do konverzace s nimi, což některé doposud na svých profilech skoro vůbec neměly.

Nakonec porota složená z Evy Čerešňákové a Martina Ditmara vybrala Missku s nejlepší snídaňovou fotkou a ta získala členství v novém projektu Viral Academy.

2,5 milionů organického zobrazení příspěvků za jediný týden!

Následující den Katka odhalila čísla Instagramového profilu České Miss, které hovoří zcela jasně za vysoký organický dosah příspěvků. Jen za týden se obsah zobrazil bezmála 2,5 milionkrát. Strategie Instagramového profilu České Miss je postavena primárně na sdílení obsahu ze zákulisí a máme radost, že na profilu velice dobře funguje video obsah.

Workshop neměl za cíl učit Missky fotit selfíčka, ale otevřít jim hlavu pro spolupráci s firmami a značkami díky Instagramu

Celý workshop měl dívkám lépe představit možnosti Instagramu a pomoct jim uchopit síť správným směrem. Katka představila dívkám typ obsahu, který se hodí pro jejich propagaci, vysvětlila, jak fungují Instagramové algoritmy nebo jaké používat aplikace pro kreativní tvorbu obsahu. Zaměřila se také na budování loajální fanouškovské základy pro budoucí využití např. při spolupráci s firmami a značkami.

Součástí workshopu bylo také individuální poradenství, kdy Katka s finalistkami jednotlivě analyzovala jejich profily, hledaly společná řešení, jak jejich profily optimalizovat a nechyběla ani dávka motivace pro zajímavější sebeprezentaci.

Simona Krainová si z workshopu odnesla zajímavý obsah

(klikněte do příspěvku a spustí se vám video z našeho Instagramu)

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy