Někdy se stane, že už nechcete pokračovat s Instagramem a rádi byste za nim udělali tlustou čáru. Nechce se vám mazat celou historii a proto řešíte, jak profil smazat ideálně jedním kliknutím. Nabízí se 2 možnosti – dočasná deaktivace profilu nebo jeho úplné smazání. Pojďme se společně podívat, jak tyto možnosti fungují.

Ještě než se pustíte do “mazání”, měli byste se dozvědět, jaké možnosti existují a co se stane s vašim obsahem. Účet neboli profil se dá na Instagramu v první řadě dočasně deaktivovat, přičemž vám na profilu zůstanou všechny fotky, videa, komentáře i přátele, ale váš obsah nebude viditelný a stane se pro uživatele nedostupným. Dočasně deaktivovaný profil se dá v budoucnu kdykoliv zase obnovit.

Jak se dá účet dočasně deaktivovat?

 1. Přihlaste se na instagram.com z mobilního prohlížeče nebo z počítače. Z mobilní aplikace Instagram se účet dočasně deaktivovat nedá.
 2. Vpravo nahoře klepněte nebo klikněte na ikonu panáčka a potom vyberte Upravit profil.
 3. Posuňte se dolů a vpravo dole klepněte nebo klikněte na Dočasná deaktivace vlastního účtu.
 4. Z rozbalovací nabídky vedle možnosti Proč chcete svůj účet deaktivovat? vyberte vhodnou odpověď a znovu zadejte heslo. Možnost deaktivace účtu se zobrazí až poté, co z nabídky vyberete nějaký důvod.
 5. Klepněte nebo klikněte na Dočasně deaktivovat účet.

Svůj účet můžete deaktivovat jen jednou týdně. Pokud se rozhodnete, že chcete účet znovu aktivovat, budete se muset opět přihlásit a potvrdit aktivaci. Nicméně z podmínek Instagramu vyplývá, že si Instagram vyhrazuje právo neaktivní účty odstranit. Proto byste si měli s případnou znovuaktivací pospíšit, nebo si minimálně před deaktivací stáhnout všechny fotky z profilu do svého počítače. Jen pro jistotu.

TIP: Program pro stažení všech fotek z vašeho Instagramu do počítače.

Jak účet smazat trvale?

Když odstraníte svůj účet, odstraní se trvale váš profil, fotky, videa, komentáře, označení To se mi líbí a osoby, které vás sledují. Jakmile svůj účet odstraníte, už se nebudete moct znovu zaregistrovat se stejným uživatelským jménem nebo ho přidat k jinému účtu. Odstraněný účet už vám Instagram znovu neaktivuje.

 1. Přejděte na stránku pro odstranění účtu. Pokud nejste k Instagramu přihlášeni na webu, zobrazí se výzva k přihlášení. Svůj účet nemůžete odstranit z mobilní aplikace Instagramu.
 2. Z rozbalovací nabídky vedle možnosti Proč chcete svůj účet odstranit? vyberte vhodnou odpověď a znovu zadejte heslo. Možnost trvalého odstranění účtu se zobrazí až poté, co z nabídky vyberete nějaký důvod.
 3. Klikněte nebo klepněte na Smazat účet natrvalo.

Máte hotovo! Od této chvíle je váš účet trvale a nenávratně smazaný.

 1. Dominika napsal/a:

  Dobrý den, nechtěně jsem si založila ještě jeden profil na instagramu. Podle návodu bych měla najít do nastavení a dát deaktivaci účtu. Mě se bohužel tato deaktivace vůbec nenabízí :-/ tak nevím co a tím. Dekuji

  • Katka Pavlíčková
   Katka Pavlíčková napsal/a:

   Zdravím Dominiko. U bodu v našem návodu: “Jak účet smazat trvale?” jste předpokládám postupovala podle návodu? U jakého bodu jste se zasekla – kde vás to nepustilo dál?

 2. Tomáš napsal/a:

  Nekdo se zmocnil meho uctu na instagramu a prejmenoval ho nemuzu se prihlasit nyni se jmenuje byrnelden jak to smazu??

 3. Karolína napsal/a:

  Dobrý den, potřebovala bych si zrušit instagram i facebook.
  1.Když jsem si chtěla trvale smazat instagram a napsala tam své heslo (mám instagram vytvořený přes facebook, takže jsem při registraci žádné nezadávala), tak mi to tam psalo, že mám heslo špatně. Jde něco dělat?

  2.Mám facebook a přes něj založený messenger, o který bych nerada přišla. Když smažu facebook, smaže se mi i messenger? Mám tam dost kontaktů, ale zmiňované dvě poslední aplikace mi byly k ničemu.

  Děkuji za radu, Karolína

  • Katka Pavlíčková
   Katka Pavlíčková napsal/a:

   Karolíno zdravím tě. U registrace Instagramu skrze Facebook se nevytváří heslo, ale dochází k propojení s aplikací. Jdi tedy do aplikace Instagram a na titulní stránce, kde se přihlašuješ klikni na “Zapoměla jsem heslo” a nech si jej poslat na e-mail. Měl by ti přijít na e-mail, kterým jsi registrovala svůj osobní Facebook. Pak se přihlásíš a můžeš si Instagram smazat způsobem, který je uvedený v tomto článku. K tvému druhému dotazu: Když si smažeš Facebook, tak bohužel přijdeš i o Messenger, který je právě součástí Facebooku. Přeji hodně štěstí, Katka

 4. klára cahlíková napsal/a:

  prosím tě poraď mi jak semám přihlásit když jsem zapoměla uživatelské jméno a heslo.

 5. Ivana napsal/a:

  Můj bývalý přítel zveřejnil na instagram moje nahé foto,fake video porno, instagram neblokoval nic. On později smazal po udání na policii dostal obavy. Tvrdil že instagram maže foto po 9 dnech. Můžete mi dát informace? Chci si aktivovat znovu instagram. Facebook mám deaktivovaný také. Pokud budu aktivovat instagram, Facebook se mi doufám neobnovi automaticky děkuji za odpověď.

  • Ondra Hájek
   Ondra Hájek napsal/a:

   Dobrý den Ivano,
   nechci jakkoliv soudit stav mezi vámi a vaším ex, to mi nepřísluší.

   Nicméně čistě technicky vzato: Instagram vám fotku smaže pouze po prošetření adminem po udání uživateli nebo pokud ji na základě nějakých aktivit zvládne identifikovat algoritmus jako závadný obsah (např. autorská práva na hudbu atp.) I pokud fotku nahlásíte, neznamená to ovšem že to udělají hned. Se současným počtem uživatelů se prostě dostanete jak na IG tak na FB do pořádně dlouhé fronty.

   O tom že by IG mazal fotky po určitém počtu dní nevíme.

   Přiznám se, že nevím o možnosti reaktivace FB účtu. Máte na mysli, že máte účet teď nejspíš v té ochranné lhůtě před úplným smazáním dat, že? Nicméně by nemělo dojít k tomu, že obnovením se reaktivuje i druhý účet, ale nikdy jsme zatím tuto možnost reálně netestovali.

   Pokud si chcete být stoprocentně jistá, doporučil bych nechat účty úplně smazat a založit nové čisté účty, které mezi sebou nebudou mít žádné propojení vytvořené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *