Někdy se stane, že už nechcete pokračovat s Instagramem a rádi byste za nim udělali tlustou čáru. Nechce se vám mazat celou historii a proto řešíte, jak profil smazat ideálně jedním kliknutím. Nabízí se 2 možnosti – dočasná deaktivace profilu nebo jeho úplné smazání. Pojďme se společně podívat, jak tyto možnosti fungují.

Ještě než se pustíte do “mazání”, měli byste se dozvědět, jaké možnosti existují a co se stane s vašim obsahem.

Účet neboli profil se dá na Instagramu v první řadě dočasně deaktivovat, přičemž vám na profilu zůstanou všechny fotky, videa, komentáře i přátele, ale váš obsah nebude viditelný a stane se pro uživatele nedostupným.

Dočasně deaktivovaný profil se dá v budoucnu zase obnovit tím, že se do profilu znovu přihlásíte.

Jak se dá účet dočasně deaktivovat?

 • Přihlaste se ke svému účtu z mobilního prohlížeče nebo z počítače. Z mobilní aplikace Instagram se účet dočasně deaktivovat nedá.
 • Vpravo nahoře klepněte nebo klikněte na ikonu panáčka a potom vyberte Upravit profil.
 • Posuňte se dolů a vpravo dole klepněte nebo klikněte na Dočasná deaktivace vlastního účtu.
 • Z rozbalovací nabídky vedle možnosti Proč chcete svůj účet deaktivovat? vyberte vhodnou odpověď a znovu zadejte heslo. Možnost deaktivace účtu se zobrazí až poté, co z nabídky vyberete nějaký důvod.
 • Klepněte nebo klikněte na Dočasně deaktivovat účet.

Svůj účet můžete deaktivovat jen jednou týdně.

Pokud se rozhodnete, že chcete účet znovu aktivovat, budete se muset opět přihlásit a potvrdit aktivaci.

Nicméně z podmínek Instagramu vyplývá, že si Instagram vyhrazuje právo neaktivní účty odstranit. Proto byste si měli s případnou znovuaktivací pospíšit, nebo si minimálně před deaktivací stáhnout všechny fotky z profilu do svého počítače. Jen pro jistotu.

Jak účet smazat trvale?

Když odstraníte svůj účet, odstraní se trvale váš profil, fotky, videa, komentáře, označení To se mi líbí a osoby, které vás sledují.

Jakmile svůj účet odstraníte, už se nebudete moct znovu zaregistrovat se stejným uživatelským jménem nebo ho přidat k jinému účtu. Odstraněný účet už vám Instagram znovu neaktivuje.

 • Přejděte na stránku pro odstranění účtu. Pokud nejste k Instagramu přihlášeni na webu, zobrazí se výzva k přihlášení. Svůj účet nemůžete odstranit z mobilní aplikace Instagram.
 • Z rozbalovací nabídky vedle možnosti Proč chcete svůj účet odstranit? vyberte vhodnou odpověď a znovu zadejte heslo. Možnost trvalého odstranění účtu se zobrazí až poté, co z nabídky vyberete nějaký důvod.
 • Klikněte nebo klepněte na Smazat účet natrvalo.

 1. Zuzka říká:

  Dobrý den chci se zeptat můj přítel si chtěl zrušit instagram . Instagram se mu zrušil ale jen na jeden den po te jde jeho instagram opět vyhledat a jeho obsah je také stejne
  Jediné co se změnilo tak jeho příjmení vložili se mu místo některých písmenek číslice a jiná písmenka
  Bude jeho instagram smazán automaticky ? Protože když se chtěl přihlásit a smazat účet znovu už se mu přihlásit neslo
  Děkuji za odpověď

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zuzko zdravím vás. Smazání účtu je proces na 14 dnů, kdy je v tzv. “ochranné lhůtě”, kdyby si to náhodou rozmyslel. Podle toho, co píšete to spíš vypadá, že se mu někdo naboural na Instagram a změnil uživatelské jméno, aby se k němu již nemohl přihlásit. Obraťte se prosím na podporu Instagramu.

 2. Lucie říká:

  Dobrý den,

  chci se zeptat jak je možné zrušit účet mrtvému bratrovi? Mám úmrtní list.

  Děkuji

  • Katka Pavlíčková říká:

   Lucko zdravím vás. Instagram oproti Facebooku nemá formulář, ve kterém byste zažádala o výmaz. Předpokládám, že nemáte možnost se přihlásit do jeho účtu nebo do jeho emailu, kterým si registroval účet. Pak nezbývá nic jiného, než z vašeho účtu Instagramu jít do nastavení > podpora > a tam jim v angličtině popsat vaší žádost a zeptat se jich, jak máte postupovat. Jiné řešení aktuálně nevidím. Držím pěsti. Katka

 3. Láďa říká:

  Dobrý den,
  chtěl jsem založit firemní účet na Instagramu, jenže je to tam stejné jako na fb. Trochu amatérsky jsem naletěl, protože musíte mít prvně osobní profil a teprve pak vytvářet firemní. Už jsem vše změnil kromě “uživatelského jména,” které samozřejmě potřebuji uvolnit pro vytvoření firemního účtu, a které změnit prostě není možné. Neustále na mě vyskakuje toto okno – “Akce je blokovaná. Tato akce byla zablokována. Zkuste to znovu později. Na určité typy obsahu a akcí se vztahují omezení, kterými naší komunitu chráníme. Dejte nám vědět, pokud si myslíte, že jsme se zmýlili.” Zkouším to změnit už dva dny, psal jsem jim, že se zmýlili a proč, ale vše je neúspěšné. Můžete mi prosím poradit, co teď mám dělat? Co kompletní smazání profilu? Můžu pak použít stejné uživatelské jméno?
  PS: Teď mě ještě napadá do budoucna – v případě firemní změny – není možné měnit uživatelské jméno?
  Moc Vám děkuji za odpověď!

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím vás Láďo. Nejprve k tomu, co vám Instagram hlásí za chybu: Netuším, jaké uživatelské jméno volíte, ale s nějvětší pravděpodobností jde o slovo nebo slovní spojení, které odporuje podmínkám IG. Bez znalosti vašeho záměru nedokážu poradit. Uživatelské jméno můžete měnit, kdy se vám zlíbí. Nicméně jak už jednou uživatelské jméno použijete, není možné účet smazat a použít uživatelské jméno pro jiné účely. Proto bych byla opatrná v tom, co zvolíte nyní. Instagramová podpora má denně tisíce žádostí a může se stát, že vám odpoví až za několik dní. Buď můžete počkat, nebo se rozhodnout pro jiné uživatelské jméno a zkusit registraci znovu. Katka

 4. Hana říká:

  Dobrý den, měla jsem účet na instagramu a pět let jsem na něj nebyla přihlášená. Teď jsem se snažila znovu přihlásit, a píše mi to, že uživatelské jméno není nalezeno. A když zadám email, píše mi to také, že nebylo nic nalezeno. Je možné, že instagram můj účet odstranil? Účet jsem, nedeaktivovala ani neodstraňovala, pouze 5 let jsem se na něj nepřihlásila.
  Předem, děkuji za odpověď.

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím vás Hanko. Je dost možné, že vám Instagram účet smazal právě pro neaktivitu. Takový účet už bohužel nebude možné znovu obnovit.

 5. Leona říká:

  Dobrý den,
  prosím o informaci, mám založen FB, ale nyní jsem účet zrušila a pokud se na něj do 14 dnů nepřihlásím, bude smazán, současně s FB byl založen i účet na Instagramu, jak je to propojeno s FB. Bude tedy po smazání FB automaticky zrušen i účet Instagramu? Zrušením FB bude zrušen i Messenger? V telefonu jsem tyto aplikace ( FB a Instagram) měla nainstalované, ale jen jsem ikony vzala a smazala, takže aplikace v telefonu s Androidem nemám, stačí to takto odstraněné, tím tedy oba účty ani messenger nepoužiju, bude tedy smazán?
  Děkuji.

  • Katka Pavlíčková říká:

   Dobrý den Leono. Nevím, jak je to na Facebooku, ale na Instagramu se vám účet nesmaže jen tak. Budete se do něj moct přihlásit skrz vaše uživatelské jméno. Doporučila bych vám nechat si ještě dnes zaslat zapomenuté heslo přímo z Instagramu, abyste si jej změnila pro budoucí potřeby. Smazání ikon aplikací z telefonu je pouhým smazáním aplikací jako takových, nikoliv zrušení účtů. Ty máte stále k dispozici a pokud byste si do vašeho telefonu znovu tyto aplikace nainstalovala, do účtů se přihlásíte.

 6. Sára říká:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na deaktivaci účtu. Pokud ho deaktivuju a poté neobnovím.. Za jak dlouho mi instagram smaže celý profil? Díky..A pokud jsem si ho deaktivovala. Uvidí přátelé mé lajky na jejich příspěvcích? A taky..dostanou se na můj profil a uvidí tam něco? … Pokud bych si ho úplně smazala, bude tomu taky tak? Děkuju

  • Katka Pavlíčková říká:

   Sáro ahoj. Od deaktivace Instagram smaže účet zhruba do 14 dnů. Při dočasné deaktivaci účtu se tvůj účet, fotky, komentáře a lajky na příspěvcích skryjí. Skryté zůstanou až do doby, než účet znovu aktivuješ tím, že se přihlásíš. Po smazání tvého účtu všechny výše zmíněné věci zkrátka zmizí – není po tobě ani stopa 🙂

 7. Tadeáš říká:

  Dobrý den,
  mám další problém a to je ten, že se mi sice podaří se zaregistrovat s emailem, ale pak mi to píše, že se objevila chyba, ale mail je zaregistrovaný. Bohužel se na něj ale nejde přihlásit, protože podle všeho porušuje zásady komunity ještě před jeho používáním. Zjišťoval jsem, co je za problém a přišel jsem na to, že IG vadí, když je v emailu za sebou t, h a j. Když jsem si to vygooglil, našel jsem pod tímto název nějakou drogu. Přesto mi to přijde jako nesmysl. To nemůžu mít email, jaký chci? 😀

  Děkuji za Vaši reakci.

  • Katka Pavlíčková říká:

   Tadeáši může se stát, že Instagram z vaší IP adresy zaznamenal příliš moc pokusů o registraci účtů a dočasně vás zablokoval. Už se mi stalo, že z jedné mobilní aplikace nemůžu hromadně registrovat Instagramové účty, takže je pak třeba s rozestupem několika dní/týdnů registruju z desktopové verze Instagramu. O tom, že by Instagram omezoval registrace na základě některých domén jsem zatím neslyšela, ani jsem se s tím nesetkala, takže k tomu nemám žádné informace. Možná by bylo fajn mi na e-mail katka@businessgram.eu poslat odkaz na server, kde se o takovém omezení píše. Ráda to prověřím. Děkuji, Katka

 8. Tadeáš říká:

  Dobrý den,
  měnil jsem si několikrát jméno, protože si vybírám pseudonym a na IG už lidi s nějakým tím jménem jsou. Instagram mi tuto možnost zablokoval asi kvůli mnoha pokusům. Aktivuje se možnost za nějakou dobu? Psal jsem jim report, ale pochybuji, že mi odpoví a odblokují to. Nebo bych měl smazat účet a založit nový? Ovšem nevím, jestli pak lze použít ten samý email.

  Předem děkuji za odpověď.

  • Katka Pavlíčková říká:

   Tadeáši zdravím. Hned na začátek bych se chtěla podělit také o zkušenost: Už se mi stalo, že jsem chtěla změnit uživatelské jméno a nebylo to možné – přisuzuju to momentální technické chybě, která nastala v aplikaci. Někdy jsou slovíčka (zvlášť když jde o slangovou angličtinu), které Instagram rovnou zablokuje a není možné si takové jméno registrovat. Nevím o tom, že by ze strany Instagramu bylo omezení co se týká počet změn uživatelského jména. Je pravda, že naši klienti tohle neřeší tímto způsobem. Jeden e-mail je vždy pro jeden IG účet, takže bych doporučila vytvořit nějaký nový.

 9. Barbora říká:

  Hezký den 🙂 Je možné smazat instagram ihned po jeho založení? A jak je to poté se jménem? Pokud někdo smaže svůj účet, je poté možné využít jeho jméno znovu? Děkuji za odpověď

 10. Rika Chan88 říká:

  Ahoj. Deaktivoval jsem si svůj účet na instagramu (dočasně) a teď když jsem se chtěl přes aplikaci instagram přihlásit na svůj deaktivovaný profil, ukázalo mi to, že se mi nejde bohužel přihlásit. Ale všechno mám správně. Heslo i jméno. Odinastaloval jsem si tedy instagram a zas nainstaloval.. teď se mi nejde přihlásit k žádnýmu účtu.

 11. Kitty Nedvědová říká:

  Dobrý den, měla jsem normálně už asi rok svůj účet a teď jsem si ho chtěla aktualizovat. Zadala jsem tam svuj věk a napsalo mi to, že mi není dost let. A že do 14 dnů se mi smaže jestli nepošlu svou fotku(na kartičce) s rokem narození atd. 13 mi bude teprve za měsíc. Prosím chci svůj účet zpět. Mám tam fotky, sledující, kamarády, komentáře…. poraďte mi prosím.

 12. Dominika říká:

  Dobrý den, nechtěně jsem si založila ještě jeden profil na instagramu. Podle návodu bych měla najít do nastavení a dát deaktivaci účtu. Mě se bohužel tato deaktivace vůbec nenabízí :-/ tak nevím co a tím. Dekuji

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím Dominiko. U bodu v našem návodu: “Jak účet smazat trvale?” jste předpokládám postupovala podle návodu? U jakého bodu jste se zasekla – kde vás to nepustilo dál?

 13. Tomáš říká:

  Nekdo se zmocnil meho uctu na instagramu a prejmenoval ho nemuzu se prihlasit nyni se jmenuje byrnelden jak to smazu??

 14. Karolína říká:

  Dobrý den, potřebovala bych si zrušit instagram i facebook.
  1.Když jsem si chtěla trvale smazat instagram a napsala tam své heslo (mám instagram vytvořený přes facebook, takže jsem při registraci žádné nezadávala), tak mi to tam psalo, že mám heslo špatně. Jde něco dělat?

  2.Mám facebook a přes něj založený messenger, o který bych nerada přišla. Když smažu facebook, smaže se mi i messenger? Mám tam dost kontaktů, ale zmiňované dvě poslední aplikace mi byly k ničemu.

  Děkuji za radu, Karolína

  • Katka Pavlíčková říká:

   Karolíno zdravím tě. U registrace Instagramu skrze Facebook se nevytváří heslo, ale dochází k propojení s aplikací. Jdi tedy do aplikace Instagram a na titulní stránce, kde se přihlašuješ klikni na “Zapoměla jsem heslo” a nech si jej poslat na e-mail. Měl by ti přijít na e-mail, kterým jsi registrovala svůj osobní Facebook. Pak se přihlásíš a můžeš si Instagram smazat způsobem, který je uvedený v tomto článku. K tvému druhému dotazu: Když si smažeš Facebook, tak bohužel přijdeš i o Messenger, který je právě součástí Facebooku. Přeji hodně štěstí, Katka

 15. klára cahlíková říká:

  prosím tě poraď mi jak semám přihlásit když jsem zapoměla uživatelské jméno a heslo.

 16. Ivana říká:

  Můj bývalý přítel zveřejnil na instagram moje nahé foto,fake video porno, instagram neblokoval nic. On později smazal po udání na policii dostal obavy. Tvrdil že instagram maže foto po 9 dnech. Můžete mi dát informace? Chci si aktivovat znovu instagram. Facebook mám deaktivovaný také. Pokud budu aktivovat instagram, Facebook se mi doufám neobnovi automaticky děkuji za odpověď.

  • Ondra Hájek říká:

   Dobrý den Ivano,
   nechci jakkoliv soudit stav mezi vámi a vaším ex, to mi nepřísluší.

   Nicméně čistě technicky vzato: Instagram vám fotku smaže pouze po prošetření adminem po udání uživateli nebo pokud ji na základě nějakých aktivit zvládne identifikovat algoritmus jako závadný obsah (např. autorská práva na hudbu atp.) I pokud fotku nahlásíte, neznamená to ovšem že to udělají hned. Se současným počtem uživatelů se prostě dostanete jak na IG tak na FB do pořádně dlouhé fronty.

   O tom že by IG mazal fotky po určitém počtu dní nevíme.

   Přiznám se, že nevím o možnosti reaktivace FB účtu. Máte na mysli, že máte účet teď nejspíš v té ochranné lhůtě před úplným smazáním dat, že? Nicméně by nemělo dojít k tomu, že obnovením se reaktivuje i druhý účet, ale nikdy jsme zatím tuto možnost reálně netestovali.

   Pokud si chcete být stoprocentně jistá, doporučil bych nechat účty úplně smazat a založit nové čisté účty, které mezi sebou nebudou mít žádné propojení vytvořené.

Tento článek už není možné komentovat.