2.srpna 2016 Instagram z čistajasna spustil v rámci aplikace novou funkci Stories, která se podobá aplikaci Snapchat. Stories neboli “Příběhy” poskytují uživatelům Instagramu místo pro sdílení obsahu, momentek ze zákulisí nebo žhavých novinek ve vyšší frekvenci, než je tak tomu při klasickém sdílení obsahu na jejich profilu. Zatímco fotky na Instagramu jsou obvykle dokonale vyfocené, mají svůj rukopis, barevnou konzistenci a kdo ví co ještě, ve Stories se s klidem můžete “vykašlat” na 110% kvalitu a sdílet momentky se svými fanoušky okamžitě bez nutnosti složitých úprav, filtrů a dokonalého copywritingu.

Co bylo hlavním důvodem, proč Instagram spustil tuto funkci?

Domnívám se, že je to jistý způsob, jak omezit příliš časté sdílení obsahu jednotlivými profily, kdy dochází k tzv. “floodingu” neboli “zaplavování” homepage. Stories jsou díky tomu odděleným příběhem, kde můžete přidávat obsah jak často chcete bez sebemenších obav z toho, že byste přesytili titulku a způsobili tak odebírání vašich fanoušků.

Jak vytvořit svůj první Příběh?

1) Klepněte na ikonku foťáku v levém horním rohu obrazovky, abyste mohli začít

Všimněte si zde také koleček s ikonami jednotlivých profilů. To jsou Stories profilů, které sledujete. Jakmile nahrajete svůj první příběh, vaše ikonka se také stane aktivní a bude kolem ní fialovo-oranžové kolečko. To je také znamení pro vaše fanoušky, že jste nahráli nový příběh.

2) Vyberte, jaký formát příběhu vytvoříte

Princip Stories je jednoduchý. Vytvoříte fotku, krátký 15 vteřinový klip nebo video smyčku a po nahrání se bude fanouškům zobrazovat po dobu 24 hodin. Hned poté zmizí a již nebude možné si je znovu přehrát. Co to pro vás znamená? Nemusíte tolik lpět na dokonalém obsahu, protože za den zmizí.

Nejste omezeni nahrátím pouze 1 fotky nebo 1 videa. Můžete za sebou nahrát třeba deset patnácti vteřinových klipů, k tomu 8 fotek a 14 BOOMERANGŮ. Celková kapacita není omezena.

V momentě, kdy se dostanete do fotoaparátu, budete moct natáčet až 15 vteřinová videa, nebo vyfotíte fotku, případně vytvoříte BOOMERANG (krátká 3 vteřinová smyčka) nebo začnete vysílat ŽIVĚ.

Všimněte si také funkce “BEZ DRŽENÍ”. Je to vlastně natáčení až 15 vteřinového klipu. kdy nemusíte celých 15 vteřin držet tlačítko, takže se můžete plně věnovat natáčenému objektu.

Už jste si něco vyfotili foťákem v mobilu a chtěli byste to dodatečně vložit do příběhu? Můžete. Jen dejte pozor na čas pořízení. Například u telefonů s iOS systémem můžete nahrát fotky, videa nebo BOOMERANG, který jste pořídili v posledních 24 hodinách (aktualizace 6.12.2017: Instagram zrušil 24 hodinový limit).

Přejeďte jednoduše prstem po obrazovce dolů a vyskočí vám lišta s nabídkou posledních fotek a videí, která jste nahráli mobilem. Prohlížet mezi nimi můžete jednoduše – posouváním zleva doprava a zpět.

3) Editujte fotku nebo video jedním z několika barevných filtrů

Jakmile cokoliv vyfotíte, natočíte, můžete to před zveřejněním ještě “prohnat” některým z barevných filtrů. Jak filtr na fotku aplikovat? Jednoduše přejedete prstem zprava doleva přímo na fotce nebo videu.

4) Přidejte barevné texty do fotek, videí nebo BOOMERANGU

V horní pravé části uvidíte tři ikony – Aa (nástroj pro psaní textu do fotky nebo videa), uprostřed tužku (čmárání do videa nebo fotky) a vlevo ikonka smajlíku (přidáváte stickery, polohu, čas nebo klidně teplotu).

Formátování textů – přidejte text, smajlíky. Změňte pomocí barevné lišty ve spodní části barvu textu. Chcete jej podbarvit jako na druhé fotografii? Klikněte na symbol “A” nahoře uprostřed a změňte sytost podbarvení, aby vám texty vynikly.

Můžete rovněž změnit zarovnání textů ikonou “sendviče” nahoře vlevo (střed, vlevo, doprava). Změnit lze také velikost textu pomocí nástroje “Aa” dole vlevo v kolečku vedle barevné palety. Pomocí jezdce si nastavíte optimální velikost a text se vám perfektně seskládá do požadovaného tvaru.

Jakmile budete s textem hotoví, potvrďte “HOTOVO” a v tuhle chvíli se vám text vloží na střed obrazu. Můžete jednoduše prsty s textem jezdit po obraze a umístit si jej, kam chcete. Stejně tak ho můžete dodatečně zmenšit nebo zvětšit roztažením prstů. Jako když si něco přibližujete nebo oddalujete.

Tímto způsobem můžete přidat neomezené množství textových popisků do Stories, které můžete dodatečně editovat klepnutím na napsaný text – otevře se vám znovu editor, kde můžete změnit text, barvu písma nebo jeho velikost.

5) Kreslete do fotek a zvýrazněte důležité momenty

Všimněte si také ikonky tužky nahoře v pravé části. To jsou nástroje pro kreslení. Opět si vybíráte z tenké fixy, tlusté fixy nebo “otečkovaný” neonový fix. U všech verzí fix můžete měnit barvu a tloušťku pomocí “Aa” dole vlevo vedle barevné palety.

Kdykoliv něco načmáráte a nejste s tím spokojení, můžete se u jednotlivých kroků vždy vrátit zpátky kliknutím na “Zpět” nahoře vlevo.

6) Označte do příběhů ostatní profily a zaujměte jejich pozornost

Do svých příběhů můžete také označit profily lidí, kteří se na vašich fotkách nebo videích objevují. Jednoduše začněte psát zavináč @ a hned za něj název profilu. Instagram vám již začne našeptávat profily a vy můžete jednoduše vybrat, koho označíte do fotky. Můžete takhle označit až 20 profilů do jednoho příběhu.

Jakmile někoho označíte, stanou se dvě věci:

a) Lidé se mohou z příběhu prokliknout na profil dotyčného a prohlédnout si jej
b) Označenému profilu od vás přijde automaticky do Direct Message zpráva o tom, že jste jej označili ve svém příběhu a nabídne mu možnost se na konkrétní příběh podívat jedním klikem. Za 24 hodin mu však nabídka zobrazení příběhu ze zprávy zmizí a zpráva tedy zůstane prázdná.

7) Přidejte do vašich příběhů také Stickerky (nálepky), vaší zeměpisnou polohu, čas pořízení příběhu nebo aktuální teplotu, která je venku

Editační nástroje nabízí stále se měnící Stickerky a další funkce, které si můžete přidat kliknutím na ikonku “smajlíka” v horní pravé části vedle nástrojů na psaní a kreslení.

Otevře se vám nabídka různých smajlíků, které můžete vložit do příběhu a udělat jej o něco zábavnější a kreativnější. Nebojte se kombinovat, zvětšovat je a zmenšovat (když vložíte do příběhu, vezmete jej dvěma prsty a roztahujete na ploše podle potřeby).Zeměpisná poloha – ukažte, kde se nacházíte

Tato funkce je ve Stories velice oblíbená a využijete ji ve chvíli, kdy budete své příběhy pořizovat na místech, která již mají na Instagramu lokalitu. Jednoduše kliknete na funkci “POLOHA”, otevře se vám vyhledávací okno “Lokality”, kde vyhledáte místo, na kterém se nacházíte.

Můžete si vybrat ze 2 vzhledů – FIALOVÝ a ŠEDÝ PRŮSVITNÝ (změnu designu měníte poklepnutím na místo). Pokud se rozhodnete, že chcete polohu z příběhu odebrat, podržte objekt prstem a dole se vám zobrazí koš, do kterého stickerku jednoduše přesunete. Tímto způsobem odstraňujete všechny Stickerky a objekty v příbězích.

Vaši fanoušci se po nahrání příběhu mohou prokliknout na danou lokaci a prohlédnout si fotografie, které uživatelé pořídili v dané lokalitě sdílením obsahu na svém profilu.

Přidejte aktuální čas nebo venkovní teplotu místa, kde se nacházíte

Vypozorovala jsem, že čas, který přidáváte do příběhů je časem, kdy jste pořídili vaši fotku nebo video. Opět můžete poklepáním měnit design hodin.
Stejně tak jednoduše přidáte aktuální teplotu, kterou si Instagram vyvodí z aplikace, kterou máte ve svém telefonu nastavenou defaultně pro počasí. Můžete si vybrat ze stupňů Celsia nebo stupeň Fahrenheita.

8) Vychytávky před zveřejněním první Stories

Když máte svůj příběh připravený ke zveřejnění s vašimi fanoušky, můžete si ještě vybrat, komu jej nasdílíte a další praktická nastavení.

Sdílejte příběh rychle všem svým fanouškům

Jste už rozhodnutí, že je váš příběh připravený do světa? Nejjednodušší způsob je tedy kliknout ve spodní části na symbol “Plus Váš příběh” a Stories se začne automaticky nahrávat. Uvidí ji všichni vaši fanoušci a kdokoliv, kdo během 24 hodin přijde na váš profil.

Svůj pečlivě vytvořený příběh si rovněž před zveřejněním můžete “Uložit” do vašeho telefonu na pozdější využití.

TIP PRO NAHRÁVÁNÍ STORIES: Nahrávání jedné Stories trvá většinou pár vteřin, ale je to závislé na připojení, které máte ve svém telefonu. Osobně doporučujeme nahrávat například videa na Wifi, kde je dobré připojení a máte tak jistotu, že se video nahraje v plné kvalitě a nedojde ke ztrátě kvality. Fotky nebo Boomerang se obecně nahrávají déle. Je potřeba počítat s vyšší datovou spotřebou. Pokud tedy máte nízký datový balíček u svého operátora, buďte opatrní, protože nahrání i prohlížení Stories docela sosají data.

Vyberte si, komu pošlete váš příběh formou “Direct Message” (přímé, avšak mizející zprávy)

Nechcete posílat příběh všem, ale konkrétnímu člověku nebo skupině? Vyberte tlačítko “Bílé šipky doprava”, čímž se dostanete na seznam kontaktů, u kterých si můžete zakliknout, komu příběh pošlete. Je potřeba počítat s tím, že dotyční uvidí váš příběh pouze 1x a poté jim zmizí a již si jej nemohou přehrát znovu. Této funkci Instagram říká “Mizející příběhy” a hodí se třeba pro sdílení momentů s vašim pracovním týmem nebo s partou kamarádů.

Stejně tak i odsud můžete první volbou nasdílet příběh do svých Stories všem svým fanouškům.

9) Je čas zjistit, jestli se váš příběh nahrál a zveřejnil správně

Jakmile kliknete na zveřejnění příběhu, okno s nahráváním zmizí a dostanete se na titulní stránku, kde se v horní části kulatých příběhů objeví na první pozici ten váš a bude mít kolem sebe fialovo-oranžové kolečko, které se bude přerušovaně točit. To znamená, že se váš příběh zveřejňuje. Dejte tomu pár vteřin a poté na kolečko s příběhem klikněte, aby se vám váš otevřel.

Pokud ve spodní levé části nevidíte malým písmem údaj: NAHRÁVÁNÍ NEBO ZVEŘEJŇOVÁNÍ a rovnou se vám začne příběh přehrávat s časovou šedou linkou v horní části (tak jak to vidíte na fotce), váš příběh je již ONLINE.

10) Jak odstranit nepovedený příběh nebo nastavit kdo jej může vidět a komentovat?

Někdy se stane, že nahrajete špatný příběh nebo se zmýlíte a potřebujete jej smazat. Žádnou paniku, je to jednoduché. Otevřete si konkrétní příběh a klikněte v pravé spodní části na tři puntíky. Tím se vám otevře nabídka pro Stories.

Odstranění je na první pozici. “Uložit” je funkce pro dodatečné uložení hotového příběhu (v dalším kroku si můžete vybrat, jestli chcete uložit jen samotnou fotku nebo video bez přidaných efektů, nebo chcete uložit příběh kompletně včetně nastylování a efektů).

Nastavení příběhů

V této části si můžete vybrat, kdo může a nemůže sledovat vaše příběhy. Můžete se také rozhodnout, kdo vám může komentovat příběhy formou Direct Message. Zde bych doporučila ponechat “Všichni”, abyste měli šanci sbírat reakce od všech lidí na Instagramu. Ono těch reakcí ze začátku moc nebude, takže se nebojte, že by vás lidé najednou začali hromadně zavalovat zprávami 🙂

Třetí funkci “Uložit sdílené fotky” jsme si aktivovali teprve nedávno a díky ní se nám veškeré nasdílené příběhy po zveřejnění automaticky ukládají do telefonu, a my se k nim můžeme dodatečně vracet a ještě je využít pro sdílení na Facebooku nebo při stříhání mobilního videa. Vyzkoušejte si to také.

11) Zjistěte, kdo si prohlíží vaše příběhy

Jakmile si někdo prohlídne váš příběh, ve spodní části konkrétní Stories (musíte si ji otevřít z titulní stránky) se objeví očičko s číslem nebo miniatury profilů. To znamená, kolik lidí příběh už vidělo. Když na něj kliknete, otevře se vám jednoduchá statistika, ve které vidíte konkrétní profily. Můžete se díky tomu prokliknout na profil dané osoby a prohlédnout si jej. Stejně tak u každého profilu uvidíte “křížek”, díky kterému můžete daný profil ze Stories odstranit a dotyčný tak vaše příběhy již neuvidí.

Mezi jednotlivými příběhy přejíždíte v horní liště mezi sebou zleva doprava a zpátky.

Přehledy shlédnutí vašich Stories můžete dodatečně vidět i uvnitř Insights. Zde se navíc statistiky Stories uchovávájí i po jejich zmizení z titulní stránky.

Co byste měli vědět o Instagram Stories?

Jestli máte aktivní fanoušky na Instagramu, měli byste začít se Storieskami co nejdřív. Díky nim máte skvělou možnost tvořit “dočasný”, jednoduchý a bezúdržbový obsah, aniž byste museli dlouho přemýšlet nad dokonalou kompozicí a perfektní kvalitou obsahu.

Experimentujte, zkoušejte nové filtry a formáty. Komunikujte s vašimi fanoušky a nebojte se ukázat zákulisí vaší firmy, nebo nejlepší momentky z vašeho života.

 1. Ondřej říká:

  Ahoj, rád bych se zeptal na funkci “místních stories” pokud vyhledám například Prahu, zobrazí se mi stories z daného místa, ale pokud označím ve své story Prahu a potom se podívám opět na příspěvky z phy, mé story tam není. Nevíš prosím jak na to? 🙂

 2. Marie říká:

  Dobry den prosim o radu nemam na instastories link na vlozeni odkazu url prosim jak ho mam vlozit?dekuji

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím vás Majko. Abyste získala funkci SWIPE-UP, neboli “ZOBRAZIT DALŠÍ”, potřebujete mít firemní profil a min. 10 000 fanoušků. Pak vám Instagram funkci aktivuje a zobrazí se vám ve Stories (vedle ikonek textu nebo tužky) ikonka sponky, na kterou když kliknete, můžete vložit odkaz.

 3. Martina říká:

  Ahoj, mohla bych se prosim zeptat, jestli se na InstaStories dají davat fotky na šířku popř. jak? Moc dekuji

 4. Bobina říká:

  Zdravím, jak udělám na inst. Stories možnost volby ANO – NE s následným procentuelnim výsledkem ?? Děkuji 🙂

 5. Tereza říká:

  Dobrý den, Katko 🙂
  chtěla bych se zeptat, jak je to s viditelností instastories. Vidí je moji followers, ale jak docílit toho, aby je viděli i jiní/potenciální fanoušci? Když vložím fotku, tak je to dle hashtagů, fungují stories podobně? Chtěla bych prodávat po instagramu handmade věci, tak mě napadlo vložení fotky či videa do stories, ale nevím, zda je tento způsob nějak výrazně lepší než vložení fotky.
  Děkuji mnohokrát za odpovědi.

  Tereza

 6. Michaela říká:

  Ahoj,

  viděla jsem na videa, kde má např. slečna bundu s kamínkama a perličkama a ty se pak v tom videu krásně třpytí a lesknou. Prosím moc, jak tohoto efektu docílím? Děkuji 🙂

 7. Adéla říká:

  Ahoj nevíš co mám dělat když mi nejdou zobrazit instagram stories? A když semchci podívat na moje tak mi to ukazuje že tam žádné nemám, přitom na počítači mi to ukazuje že mám….?

 8. Pavla říká:

  DD, chtěla bych se zeptat, jak se dá nahrát jedno delší video, rozkouskované na více instastories? Poslední dobou to vídám na stories, ale návod jsem nikde nenašla.
  Díky Pavla

 9. Pavel říká:

  Ahoj
  Posledni dobou vidam na instastories sdileni primo z youtube.
  Nejaka rada jak na to? Zkusil jsem snad vse 🙂

  • Katka Pavlíčková říká:

   Ahoj Pavle. O možnosti přímého vložení YT videa do Stories jsem ještě nikde neslyšela, ani jsem to nikde neviděla. Do Stories můžeš nahrát max. 15 vteřinový klip, takže nejspíš půjde o předem sestříhaný klip právě pro tyhle účely nebo o placenou reklamu.

 10. Martin říká:

  Ahoj, nejde mi načíst instastories u všech přátel…zkoušel jsem odinstalovat a znovu nainstalovat aplikací, restartovat telefon a vse při stejném..

 11. Andrea říká:

  Ahoj, mohla bych se zeptat? Při nahrávání fotografií se mi nerozbalí celá fotogalerie, ale jen fotky za posledních 24 hodin. Spravuji další 2 firemní profily + svůj soukromý, kde problém nemám. Díky za každý tip, co s tím 🙂

 12. Winky55 říká:

  Ahoj chci se zeptat jak vložit do instastories takové to “ozdobné” písmo? Vypadá jak písmo psané perem 🙂 moc díky

 13. Mia Novotná říká:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, podle čeho se dělí pořadí instastories? Podle toho, kdo na ně nejčastěji kouká a pouští si je pořád dokola je úplně nahoře? Předem děkuji za odpověď

  • Katka Pavlíčková říká:

   Mio zdravím. Stories řadí Instagram pomocí algoritmů. To znamená, že každému jednotlivému uživateli se Stories zobrazují jinak. Představte si, že byste s kamarádkou sledovala náš Instagram. Vy byste si pravidelně prohlížela moje Stories a občas byste mi lajkovala a komentovala moje příspěvky. Vaše kamarádka by mě sice sledovala (chápáno dala mi FOLLOW), ale skoro nic by mi nekomentovala ani nelajkovala a Instagram to vyhodnotí jako “nezájem” a moje Stories proto nebude mít na očích mezi prvními, ale až někde vzadu.

 14. Veru říká:

  Ahoj, proč sotories které přidám do výběru jako stálé na svůj profil, aby je mohl vidět kdokoli zpětně, ty co nezmizí, vidím jen já a ostatní moji sledující nemohou?

 15. D říká:

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak přidat více než jednu fotku do Insta Story, protože mi nejde najednou označit více fotek, vždy jen 1 🙁 díky za info, Diana

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím vás Diano. Do Stories nelze nahrát hromadu fotek najednou, ale pěkně postupně. Nahrajete a zveřejníte jednu. Pak si zrovnu otevřete ikonu foťáku vlevo nahoře a nahrajete další.

   • Tereza Janeckova říká:

    Dobrý den chtěla jsem se zeptat na datum “upgraidu” na aktety? Nebo spíše řečeno datum založení anket?

     • MasazniStudio_LukasDubina říká:

      Co je důvodem,že je někdo má a někdo ne? Celkově nové smaili nové funkce instastories se me zobrazují pomaleji než u ostatních… anketu ani písmo do dnes nemám… Dekuji za odpoved.

      • Katka Pavlíčková říká:

       Lukáši, pravý důvod bohužel neznám. Musel byste se obrátit přímo na vývojáře ze společnosti Facebook, která vlastní aplikaci Instagram.

        • Katka Pavlíčková říká:

         Lukáši, můžete zkusit podporu Instagramu, která je přímo v aplikaci > část Nastavení. Ze zkušeností ale vím, že podpora reaguje až se 4 týdenním zpožděním a většinou řeší spíš závažné problémy. To, že ještě nemáte aktivní funkce není problém, to je vývojářská záležitost. Já například na některých profilech klientů taky tyto funkce nemám a vím, že mi nezbude nic jiného, než čekat. To, že máte nejnovější mobilní telefon nebo používáte aplikaci nezaručuje, že budete mít 100% funkcí k dispozici.

 16. Denisa říká:

  Prosím,jak udělám na svém příběhu či na fotkách takový ten třpytivý efekt ??Aby se mi třeba třpytil stromeček ❤️ ???

  • Katka Pavlíčková říká:

   ahoj Deniso. Netuším, jaký efekt máš namysli, takže ti nedokážu poradit 🙂 Možná se jedná o nějaký speciální filtr ze Snapchatu, který lidé pak nahrávají do Stories 😛

 17. Karolína říká:

  Chtěla bych se zeptat. Do instastories mi nejdou přidat fotky pořízené třeba před 2 hodinami. Najedu na knihovnu a píše mi to “ žádné fotky ani videa “. Zkoušela jsem i instagram vymazat a znovu nainstalovat a nic. Díky za rady.

  • Katka Pavlíčková říká:

   ahoj Karolíno. Nejspíš už jste problém vyřešila. Nicméně dost často je to buď chyba ze strany Instagramu, nebo se nám naopak aplikace sekne nebo máme plnou mezipaměť. Samozřejmě může být řešením úplně smazat aplikaci a nainstalovat ji, ale taky to nemusí pomoct. Při aktivaci Instagramu a prvního spuštění funkce Stories se nám telefon ptá: “Chceš povolit přístup k fotkám ze tvého telefonu” a tady se možná někdo uklepne a zakáže to. Logicky pak Instagram nemá povolení. Vyzkoušela bych všechny varianty.

 18. Daisuke říká:

  Dobrý den, když mi někdo pošle bumerang fotku a pak se mi tam zobrazí otevřeno a nejde už nadále otevřít jde s tím něco udělat když se na to chci podívat znovu?

  • Katka Pavlíčková říká:

   ahoj. Problém je v tom, že ti to dotyčný posílá jako “mizející fotku” nikoliv jako klasickou fotku přes ikonku fotky :)) Logicky se pak po přehrání zobrazí jako “přečtená nebo zobrazená” a už to znovu nejde. Příště je lepší dotyčnému říct, aby nepoužíval ikonku fotáku vlevo, ale ikonku “fotografie” napravo :))

 19. Klára říká:

  Dobrý den, Instastories už mi jdou, ale teď řeším problém, že mi nejde příběh uložit abych ho ještě mohla doupravit, jen to suše zahlásí “Chyba” a to je vše…už jste se s tím setkala? je to nějaké špatné nastavení nebo tak? děkuji:-)

  • Katka Pavlíčková říká:

   Kláro ahoj. S největší pravděpodobností jde o technickou chybu. V první řadě bych se podívala do App Store nebo Google Play, jestli máš aktuální verzi aplikace Instagram. Pokud ano, tak bych zkusila aplikaci smazat a znovu nainstalovat. Někdy se stane, že Stories nelze stáhnout do telefonu, protože máš nedostatečné datové připojení. Zkus to někde otestovat na lepší WIFI. A v neposlední řadě to může být tím, že máš v telefonu málo místa a Instagram příběh nemá kam uložit. Více už mě nenapadá. Pokud by problém přetrvával, obrátila bych se přímo na Instagram – z mobilní aplikace – nastavení – nahlásit problém 🙂 A napsat to v angličtině 🙂 Držím pěsti 😛

 20. alexandra říká:

  Ahoj 🙂 chcela by som sa spytat, ze prosim ta ako doplnim do stories odkaz na webovu stranku ? skusam vselico ale som stratena priznam sa :/ dakujm velmi pekne

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím Alex. Je dost možné, že funkci ještě nemáte aktivní. Je potřeba mít přepnuto na firemní účet a mít minimálně 10.000 fanoušků. Poté Instagram tuto funkci ve Stories uvolní. Vedle ikonek s psaním textu, perem a stickerkami přibyde další ikonka ve tvaru sponky. Po kliknutí se nabídne možnost vložit do Stories odkaz. Katka

   • IlonA říká:

    Dobry den, jak je tedy mozne, ze nejake profily maji mene nez 10k sledujicich a tuto funkci maji? Napriklad @businessfsctory

    • Katka Pavlíčková říká:

     Zdravím. Protože mají ověření profilu přímo od společnosti Facebook (ta bílá šipka v modré badge). A rovnou předejdu případnému dotazu: “Jak to získat?” Nelze o to zažádat. Musíte mít “dobrý kontakt” přímo uvnitř společnosti Facebook.

 21. Monika říká:

  Ahoj, mela bych dotaz, podle ceho se zobrazuje poradi lidich, kteri si robrazili story?Je to podle toho, ze koho mam uplne nejnize, si zobrazil moji story prvni? Myslela jsem si ze jo, ale prijde mi ze je to takove promichane, ma to taky nejakou logiku? ??

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím Moniko. S největší pravděpodobností se nahoře zobrazují profily, které s vámi dělají časté interakce. Tzn. že často koukají na vaše příběhy nebo občas dají nějaký ten like nebo komentář. Určitě se uživatelé neřadí podle toho, kdy si váš příběh zobrazili.

  • Katka Pavlíčková říká:

   Zdravím. Je potřeba mít přepnuto na firemní účet a mít minimálně 10.000 fanoušků. Poté Instagram tuto funkci ve Stories uvolní. Vedle ikonek s psaním textu, perem a stickerkami přibyde další ikonka ve tvaru sponky. Po kliknutí se nabídne možnost vložit do Stories odkaz. Katka

 22. Mirka říká:

  Dobrý den, u stories se mi nezobrazují nálepky, které se obměňují. Mám tam pouze smajlíky. Cca dva měsíce zpátky mi nálepky jely a najednou ne. Poradila byste mi co s tím?
  Děkuji.

  • Katka Pavlíčková říká:

   Ahoj, pro technické dotazy je určitě rychlejší naše skupina Marketing na Instagramu https://www.facebook.com/groups/marketingnainstagramu/ Nicméně tenhle problém se stává spoustě lidí. Některé profily nemají 100% funkcí a je jen otázkou času, kdy Instagram aktivuje funkci všem. Je proto potřeba pravidelně aktualizovat aplikaci v App Store nebo Google Play a i když ani to nepomůže, tak být trpělivý. Ono to tam doteče 🙂

 23. Misa říká:

  Dobry den, chtela bych se zeptat, jak se dela instastories, kdy neni foto ale barva a na nem pouze text? 😉

  • Katka Pavlíčková říká:

   Míšo ahoj. Otevři si novou stories a vlož tam nějakou fotku z mobilu. Aktivuj funkci kreslení, vyber si dole barvu pozadí, které chceš mít a pak přidrž prst kdekoliv v ploše. Naskočí ti tam požadovaná barva a je to 🙂

  • Katka Pavlíčková říká:

   Ahooj, záleží co máš za mobil, ale buď si Stories připravíš předem třeba v Adobe Premiere nebo při natáčení videa budeš mít spuštěnou skladbu z tvého mobilu a reproduktor ji bude snímat zároveň při natáčení videa 🙂

 24. SV říká:

  Ahoj, vies mi prosim poradit ako sa pridava odkaz do Insta stories? Aby som cloveka nasmerovala, potiahni hore, a prehodilo ho na nejaky odkaz? Dakujem za odpoved. SV

  • Katka Pavlíčková říká:

   Ahoj, tuhle funkci nemá dostupnou každý. Je potřeba mít přepnuto na firemní profil a mít min. 10.000 followerů a čekat, až vám to Instagram sám aktivuje. Nelze o to zažádat:)

 25. Blanka říká:

  Ahoj, mám dotaz: nejde mi přidat další fotku do Stories. Příklad: mám již jednu fotku, třeba pět hodin starou, nahranou ve Stories, a chci přidat další, nechci ji ale vytvořit na místě, ale mám ji vyfocenou v telefonu a je méně než 24 hodin stará – jak ji přidat? Moc díky za info, Blanka

 26. Tereza říká:

  Ahoj. Mohla bych se zeptat jak můžu udělat to, že když natáčím video zadní kamerou a chci tu kamerku přetočit na přední, jak to mám udělat? A ještě jednu věc a to je to, že poslední dobou všichni dělají to, že když natáčí video,tak tam můžou někoho označit ale ne jenom tak normálně ale tak že se to tam najednou objeví a třeba i se to posunuje…. Doufám že si to aspoň trošku pochopila ale nedokážu to líp vysvětlit ??

  • Katka Pavlíčková říká:

   Dobrý den Terezo. Musíte v nahrávání přepnout kameru na přední/zadní pomocí tlačítka. Je to většinou takové kolečko se šipkami. Zobrazuje se ve spodní části kamery. Funkci pohyblivého textu aktivujete, když napíšete @názevprofilu a text chvíli přidržíte prstem – spustí se vám tzv. připnutí a pak už si nastavíte kde se má zobrazovat a na jak dlouho. Doporučuji sledovat novinky od Instagramu ve Stories – vždy vám při každé novince vyskočí ikonka Instagram ve Stories a tam vše ukazují 🙂

 27. Veronika říká:

  Dobrý deň chcem sa opýtať ako vložím url link stránky do príbehu tak aby sa ludia prekliki na stránku? Ako to funguje?

  Ďakujem za info

  • Katka Pavlíčková říká:

   Ahoj. Barevní smajlíci se zobrazují na klávesnici každého telefonu, pokud je máš aktivované. Pak by se měly automaticky také dostat do Stories Stickerek. Doporučuju projít nastavení v telefonu > část klávesnice a tam hledat smajlíky > případně aktivovat nebo nějaké stáhnout z AppStore nebo Google Play obchodu 🙂

Tento článek už není možné komentovat.