Nabíjecích kabelů k telefonu nebo tabletu není nikdy dost! Velice rychle se opotřebovávají, můžete je jednoduše narušit nebo se dostanete do stavu (jako my), že jeden potřebujete mít trvale u nočního stolku, jeden u počítače v kanceláři a jeden v kabelce na cestách. Není vždy nutné kupovat originální kabely od výrobců, ale investovat pár korun do alternativy, která je navíc moderní a skvěle funguje! Dnes se budeme bavit o magnetických kabelech, které jsme si zamilovali!

Šetříte napájecí / datový konektor

Žádný konektor nevydrží věčně. Tím, že do něj zasouváte a vysouváte kabel, se velice rychle opotřebovává. Některé typy více, (třeba staré, ale pořád nejrozšířenější mikro USB) některé méně (Applácký Lightning).

Pokaždé když s kabelem hýbete (třeba jen omylem za něj zataháte), opotřebovává se. V důsledku toho, se každý konektor dříve nebo později “vyčvachtá”, kabel v něm pak hůř drží, kýve se, špatně dobíjí a třeba má výpadky při přenosu dat.

Postupně se kabel opotřebovává, až se jednoho dne ráno vzbudíte a zjistíte, že jste sice celou noc nabíjeli, ale baterka je ráno nabitá napůl. Což při představě celodenního jezdění u klientů zamrazí!

Jeden typ kabelu pro všechny mobilní zařízení

Magnetický nabíjecí kabel je složen ze svou části – kovový konektor, který nacvaknete do otvoru pro nabíječku a ze samotného kabelu. Zasunutý konektor pak celý den nosíte a nemusíte vytahovat.

Oceníte to ve chvíli, kdy máte v domácnosti třeba více typů zařízení (standardně vy iPhone, váš manžel Android). Kabel používáte všichni stejní, akorát se vždycky “přicucnete” magnetem na svůj konektor a je to!

Kabel slouží pouze pro nabíjení

S 360°magnetickým kabelem telefon prostě jenom nabíjíte. Aby se dal připojit bez potřeby laborovat nad správným směrem, kterým do telefonu kabel strkáte, musí být kruhový. Aby byl současně i dost malý, vejdou se na něj jen dva póly. Na přenos dat v tomhle případě musíte zapomenout.

Ale zapátrejte v paměti: Kdy naposledy jste se současnou rozšířeností a rychlostí WiFi a mobilních dat něco do/z telefonu stahovali přes kabel? Osobně si tento moment nedokážeme vybavit. Jednoduše data posíláme vzduchem.

Bacha na magnet!

Na magnet pozor! Nepřichytává se totiž jenom k telefonu, ale ke všemu kovovému. Nůžky, sponky, propisky…

Na druhou stranu třeba u kovového nočního stolku šikovně využijete a kabel přichytnete. Neválí se vám po zemi a máte ho hned po ruce. Stejně šikovně zavěsíte v autě třeba na páku převodovky (pokud teda nemáte celoplastové auto!!)

Bacha, pokud v autě posloucháte třeba “kazety” nebo máte doma “páskáč”! Záznamy na pásce a magnety se zrovna nemají v lásce a určitě nechcete přijít o “data”. To samé platí pro milovníky disket! :))

Proč jsme si kabel trochu upravili

Jakmile kabel vrazíte do zásuvky nebo počítače, rozsvítí se modrá dioda. To abyste věděli, že “teče šťáva”. Hodí se to třeba v noci, kdy máte v ložnici tmu a chcete “nahmatat” kabel. Někomu to může být nepříjemné, proto stačí obyčejný lak na nehty a opatrně plastovou část přetřít. Bude potřeba pár vrstev.

Vyzkoušeno v praxi – kabel se nepřehřívá a není to nebezpečné.

Kolik stojí a kde je seženete?

Na českém trhu seženete převážně datové magnetické kabely. Obvykle jsou jen krátké a výrazně dražší. Prodává je třeba naše oblíbená Alza.cz.

My tyhle kabely nakupujeme jako “dollar-gadgets” přímo z Číny
  • Je to levné, nemusíte se bát objednat z Číny, jenom si chvilku počkáte. Dodací lhůty má každý prodejce jinak, ale průměrně to trvá 2-4 týdny.
  • Pro jistotu si kupujeme alespoň 2 kusy, jako sichr, kdybychom nějaký ztratili nebo si ho v kanceláři přejeli židlí!

Vyfiltrovali jsme vám několik variant, které jsou za super cenu a s POŠTOVNÝM DO ČECH ZDARMA!

Proklikem na produkt si navíc můžete vybrat z různých barev!

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *