Tisíce firem po celém světě používají Instagram pro svůj marketing. Instagram to samozřejmě sleduje a už v březnu 2016 se na internetu objevily první informace o tom, že pracuje na nových funkcích včetně analytických nástrojů. Je to zcela logické, protože tím mimo jiné zvýší také poptávku po inzerci na této platformě.


Už před několika týdny se objevily první ukázkové fotografie, jak by profily s novými funkcemi měly pro návštěvníky vypadat. Můžete se těšit především na zefektivnění komunikace se svými fanoušky díky tlačítka “CONTACT”. Po kliknutí vám dole vyskočí menu s 2 možnostmi – “Get Directions” – navigace do nejbližší prodejny, nebo “Email” – to je jasné 🙂

Vidíme to jako velké plus, protože nyní mnoho firem email uvádí do popisu profilu a obírá se tak o znaky, kterých v profilu moc není 🙂 Navíc svým fanouškům dáte možnost vás rychle kontaktovat jedním kliknutím prstu.

firemní-profily

Get Directions zase po rozkliknutí přesměruje uživatele do aplikace “Mapy”, kde se okamžitě dozví vaši adresu a mohou vás najít pomocí navigace. Šikovná záležitost!

instagram-mapa-provozovny

Tím, že přidáte adresu vaší provozovny, pomůžete Instagramu, aby vás zařadil do vyhledávání

Pokud se rozhodnete inzerovat pomocí reklam, získáte lepší zacílení na uživatele.

Příjemnou novinkou bude i řazení vašeho profilu do kategorií podle oboru, ve kterém podnikáte. Kategorie by se měla zobrazovat přímo pod názvem vašeho profilu, jak vidíte na fotografii šedým textem.

kategorie-oboru

Podobně jako u vaší stránky na Facebooku nabídne Instagram tyto nové analytické nástroje, které vám poskytnou cenné údaje o tom, kdo jsou vaši fanoušci, když jsou on-line nebo kolik lidí si prohlédlo vaši fotku či video.

Budete moct také zjistit, odkud jsou, kolik je jim let a jakého jsou pohlaví.

analytika-instagram

Budete moct zobrazit pohlaví a věk svých fanoušků. Instagram vám řekne vaše celkové množství fanoušků, včetně informací o novém přírůstku fanoušků za 1 týden.

V přehledném grafu si zobrazíte také rozpis mužského a ženského publika a samozřejmě zjistíte, kolik jim je let.

vek-fanousku

Díky denním přehledům se taky dozvíte, v jakých časech jsou vaši fanoušci nejvíc aktivní a to vám pomůže plánovat příspěvky v tu nejlepší dobu.

Nebudou chybět ani údaje o nejlepších fotkách, na které lidé reagovali nejvíce.

nejlepsi-casy