Krádeže Instagramových účtů/profilů jsou bohužel poměrně častým jevem a nikdy nevíte, kdy se v takové situaci můžete octnout vy. Proto je dobré se zabezpečit, jak jen to jde. Instagram vám nabízí možnost dvoufázového ověření, jehož nastavení je jednoduché a my vám v několika krocích ukážeme, jak si jej nastavit.

Už před časem jsme psali ve článku několik tipů, jak si zabezpečit profil na Instagramu. V té době ještě dvoufázové ověřování nebylo dostupné všem uživatelům v ČR, ale vypadá to, že je již služba aktivní. Pokud byste ve svém nastavení tuto položku nenašli, zkuste si aktualizovat vaši verzi Instagramu a zkontrolovat to znovu. Pokud i přesto možnost stále neuvidíte, nezoufejte. Ono to k vám “doteče” .)

V čem spočívá dvoufázové ověření?

Je to jednoduché. Ke svému Instagramovému účtu přiřadíte vaše telefonní číslo a ve chvíli, kdy se někdo bude snažit prolomit vaše heslo a bude se chtít přihlásit na váš účet z  jiného zařízení, bez potvrzovací SMS, která vám dorazí na mobil, se mu to nepodaří.

1.Aktivujte si funkci Dvoufázové ověření

Jděte ve vašem profilu do nastavení (přes ozubené kolečko) a v části ÚČET vyberte možnost Dvoufázové ověření.

V další části aktivujte možnost “Vyžadovat bezpečnostní kód”. Díky tomu se nikdo cizí bez zadání speciálního kódu (dorazí vám do SMS) již do vašeho Instagramu nepřihlásí. Neznamená to, že byste museli pokaždé, když spustíte Instagram zadávat nový kód. Platí to pouze v případě, kdy se z Instagramu úplně odhlásíte, nebo se budete chtít přihlásit z jiného telefonu.

 

Vyberte možnost “Přidat číslo” a zadejte zde platné telefonní číslo, které aktivně využíváte. 

V tuhle chvíli vám dorazí na telefon SMS s kódem, který je potřeba zadat. Ideálně aplikaci nezavírejte a jenom stáhněte roletu na telefonu s notifikacemi. V náhledu kód uvidíte, aniž byste museli otvírat SMS a utíkat z Instagramu pryč.

V tento okamžik můžete ještě změnit telefonní číslo, pokud jste si rozmysleli, jakým telefonem si zabezpečíte svůj účet. Stejně tak pokud vám SMS nedorazila (příchod SMS od potvrzení trval asi 10 vteřin) můžete si zažádat o opakované zaslání.

2.Nezapomeňte uschovat bezpečnostní kódy

Instagram vám přímo nabízí možnost pořídit snímek obrazovky. Určitě využijte a kódy si takto uložte do svého telefonu nebo na Google Disk. Díky těmto kódům se budete moct přihlásit na váš Instagram ve chvíli, kdy např. ztratíte telefon nebo nebudete mít možnost se momentálně přihlásit pomocí speciální SMS.

 

Novinka: Zabezpečení pomocí aplikace Authenticator

Instagram přidal k možnostem Dvoufázového ověření také použití Autentifikační aplikace. Ta vám vždy při přihlášení z jiného zařízení vygeneruje speciální kód v aplikaci a ten zadáte. Nemusíte se ničeho bát, je to bezpečné.

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

 

Kurzy pro veřejnost

Zábavné a praktické kurzy v Praze, na kterých vylepšíte vaše znalosti firemního Instagramu.

zobrazit termíny

 

Online kurzy

Rádi se vzděláváte svým vlastním tempem? A oceníte přehledně a prakticky zpracované návody, pomocí kterých můžete okamžitě měnit nastavení nebo strategie? Zkuste naše online kurzy.

zobrazit kurzy

2 nebo více názorů ke článku “Zabezpečte si Instagramový účet dvoufázovým ověřením

  1. Karolina michalkova říká:

    Dobry den, muj byvaly pritel ma prihlaseni na muj instagram. Da se nejak odhasit ze zarizeni pres muj telefon? Na facebooku to jde, ale na ig jsem to nenasla. Dekuji

    • Katka Pavlíčková říká:

      ahoj Karolíno. Jediná šance, jak “odstřihnout” bývalého přítele od tvého Instagramu je změnit si heslo. V tu chvíli, když přítel zapne aplikaci Instagramu a bude se chtít podívat na tvůj profil ho to v první řadě okamžitě odhlásí a při přihlášení by musel zadat už nové heslo. Ještě, než to uděláš bych se ujistila, na jaký e-mail máš zaregistrovaný Instagram, jestli to náhodou přítel mezitím nezměnil. Pokud e-mail sedí, je tvůj a jsi si 100% jistá, že do něj přítel nemá přístup, nemusíš se bát, že by se k němu dostal. Přeji hodně štěstí! Katka

Tento článek už není možné komentovat.